Muharrem İnce'den Bakan Kirişçi'ye 'Venezuela' tepkisi: Utanmadan itiraf ediyorlar

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin Venezuela'da Türkiye'deki tarımla ilgili açıklamalarına tepki gösteren Memeleket Partisi lideri Muharrem İnce,

© AA
Muharrem İnce'den Bakan Kirişçi'ye 'Venezuela' tepkisi: Utanmadan itiraf ediyorlar

20 yıllık AKP iktidarının Türkiye'yi getirdiği durum bu! Yem ithal, hayvan ithal, et ithal. Bir de Türkiye'yi getirdikleri bu durumu utanmadan itiraf ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Sözcü'de yer alan habere göre, Venezuela Tarım Bakanı Wilmar Castro'ya Türkiye’deki tarımı şikayet eden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'ye muhalefetten tepkiler gelmeye devam ediyor. Memleket Partisi lider İnce, Bakan Kirişçi'nin sözlerine şöyle tepki gösterdi:

“20 yıllık AKP iktidarının Türkiye’yi getirdiği durum bu! Yem ithal, hayvan ithal, et ithal. Bir de Türkiye’yi getirdikleri bu durumu utanmadan itiraf ediyorlar. Kendilerini de milli ve yerli diye pazarlıyorlar. Bunlar bu kafayla tarım ve hayvancılığı ayağa kaldıramazlar."

Vahit Kirişçi ne demişti? 
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Venezuela Tarım Bakanı Wilmar Castro’ya “Siz bu merayla hayvancılıkta dünyada bir numaralı olmalısınız. Biz hayvancılık yapıyoruz. Hayvanlarımıza sanki pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlayıp dışarıdan yem alıp öyle yediriyoruz. Burada her şey hazır. Bunu inşallah başaracağız” ifadelerini kullanmıştı.

SIRADAKİ HABER