Ömer Çelik: CHP saklı şekilde IMF'yle görüşüyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşmesine ilişkin konuştu. Çelik

© AA
Ömer Çelik: CHP saklı şekilde IMF'yle görüşüyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yaptığı görüşmeye iktidardan yanıt geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'yi gizli saklı görüşmeler yapmakla itham ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözünü hatırlatarak "Ne kadar doğruymuş" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşmesine ilişkin konuştu. Çelik, “Burada enterasan olan şu; her gün ‘Bu hükümet eninde sonunda IMF’ye gidecek’ diye eleştiride bulunuyorlar, ondan sonra da gidip saklı bir şekilde IMF yetkilileri ile görüşüyorlar. Burada çifte standart var. Bir de kendileri açısından yine tutarsız bir durum var” dedi.
 
CHP’nin, 31 Mart yerel seçimlerinden önce iktidarın IMF ile anlaşacağını ileri sürdüğünü söyleyen Çelik, “Bu iddiaları da hükümetin politikalarına karşı bir argüman olarak öne sürüyorlardı” ifadesini kullandı.

‘GİZLİ SAKLI GÖRÜŞMELER YAPIYORLAR’

Çelik, 31 Mart seçimlerinden önce CHP’nin hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdiğini belirterek şunları kaydetti:

“Ama şimdi görüyoruz ki bu tip gizli saklı görüşmeleri kendileri yapıyorlar. Tabii anormal olan şey şu; iktidar partisi değiller, herhangi bir şekilde Türkiye’yi yönetme sorumlulukları yok. Dolayısıyla ne görüştüklerini açıklamaları kendilerinin bileceği bir iş. Garip olan da CHP’nin ekonomi ile ilgili eleştirilerine IMF yetkilileri mi danışmanlık yapıyor, CHP’liler mi IMF’ye danışmanlık yapıyor, hatlar karışmış durumda. Görüşeceklerse de açık bir şekilde görüşürler, görüşmeyi yaparken de ‘Hükümet seçimden sonra IMF ile anlaşacak’ diye bir propaganda yapmazlar en azından. Hükümeti IMF ile anlaşacak diye negatif bir propaganda yapmak için böyle bir eleştiriye tabi tutuyorlar, ondan sonra da görüyoruz ki meğer kendileri bunu görüşüyorlarmış.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN TESPİTİ NE KADAR DOĞRUYMUŞ’

Çelik, CHP’nin “Türkiye’nin yönetilemiyor” söylemine ilişkin şöyle dedi:

“Hayatta hiçbir yönetme sorumluğu almamış kişiler, Türkiye’nin yönetilemediğine dair uzun uzun açıklamalar yapıyorlar. Ama ortaya koydukları performansa bakıyorsunuz, sadece kulis faaliyetinden ya da konferans düzenlemekten ya da otellerde birtakım gizli görüşmeler yapmaktan ibaret. Cumhurbaşkanımızın da söylediği bir şey vardı. ‘Bunlar bir gün iktidara gelirse ilk yapacakları iş Türkiye’yi IMF’ye teslim etmek olur’ diye bir ifadesi var. O tespitin de ne kadar doğru olduğu görülmüş oluyor.” (NEW YORK/AA)

SIRADAKİ HABER