Özgür Özel'den, Mehmet Ali Çelebi yorumu: MHP'yle de temasları oldu

CHP Grup Başkanvekili Özel, Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye katılacağı iddialarını değerlendirdi: Gözümüzle gördük, MHP ile temasları oldu. Şimdi çıksın İzmir'de bir dolaşsın bakalım...

© AA
Özgür Özel'den, Mehmet Ali Çelebi yorumu: MHP'yle de temasları oldu

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş'ın ortaya attığı, vekil seçildiği CHP'nin ardından katıldığı Memleket Partisi'nden de istifa eden Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye katılacağı iddiası siyasetin gündemindeki yerini koruyor.

Partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e de Çelebi'yle ilgili iddia soruldu.

"Mehmet Ali Çelebi'nin Cumhur İttifakı'yla ilgili yaptığı açıklamalar gerçekten talihsiz açıklamalardır" diyen Özgür Özel şöyle devam etti: "Benim açımdan ayrıca şöyle bir sorunu var; biz Veli Ağbaba ve Nurettin Demir ile birlikte Mehmet Ali Çelebi'yi cezaevinde ziyaret etmiş, onun AKP ile ilgili yakınmalarını en yakından dinlemiş, onun nikah şahitliğini yapmak üzere Genel Başkanımıza onun talebini iletmiş, şahitlik yapmasını sağlamış, herkes darbecilikle suçlarken ona sahip çıkmış 3 kişiden biriyiz. AKP hakkında söyledikleri ortada. Benim Hulusi Akar ile tartışmamda 'Sen silah arkadaşlarının bedduasını alan adamsın. 234 silah arkadaşın sana hakkını helal etmeyerek öldü' dediğimde, arkadan bana verdiği destek ortada.   

CHP'ye dünya kadar laf ederek gitti. Gittiği gün söyledim; 'Burası baba evi. Gidersin, kapıyı çarpar da gidersin ama baba evini yakıp gitmezsin.' Yapmaya çalıştığı oydu. Bu evinin tapusunda tek bir isim yazıyor. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk."

'MHP'YLE TEMASLARI OLDU'
"Memleket Partisi'ne gitti oradan da ayrıldı. Gözümüzle gördük, MHP ile temasları oldu. Bugün öğreniyoruz ki AKP'ye gidecekmiş, bunu da yalanlamıyor" ifadelerini kullanan Özel, özetle şunları söyledi: "Bunu ne için yapıyor? Şunun için; Memleket Partisi'ne giderken orada büyük bir başarı yakalayacağını düşünüyordu, o olmayınca onu bıraktı. Sonra MHP'de de olmadı. Şimdi ise milletvekilliğini sürdürmek için AKP'ye gidiyor. Bunun izahı yok. Geçmişte milletvekili transferlerine ilişkin de Erdoğan'ın laflarını İzmir basının ortaya koymasını ve Çelebi'ye sormasını beklerim.

'ŞİMDİ ÇIKSIN İZMİR'DE BİR DOLAŞSIN...'
Ancak AKP kendine bu kadar laf söyleyen birini, sırf elverişli olur, CHP'ye karşı kullanırız diye bünyeye alıyorsa, bu kişi İzmir milletvekilidir. AKP onu İzmir'den kaçırıp başka bir yere koymasın veya İzmir'de kendi teşkilatlarından birilerinin hak ettiği sıralara koymasın da sınıra koysun. Kararı İzmirliler versin bakalım. AKP, Mehmet Ali Çelebi'yi milletvekili yapma karşılığında aldığına göre, Çelebi'yi de bugün kaç milletvekili çıkardıysanız o sınıra koyun. Koyun da İzmirliler Çelebi'ye ne dediklerini bir göstersinler bakalım. Tutup da öyle kaçırıp başka yerlerde milletvekili yapma sözü vermeyin. İzmirliler Çelebi'ye ne diyorlar görelim. Şimdi çıksın İzmir'de bir dolaşsın bakalım. İzmir'de, İzmirlilerden AKP karşıtlığı üzerinden alınan oyları, götürüp AKP'ye vermek nasıl bir şeymiş, Çelebi anlatsın.

'MİLLETİN VEKİLİ Mİ, RESİ'İN VEKİLİ Mİ'
Çok söyleyeceğim söz var kendiyle ilgili, çok ağır şeyler söyleyebilirim ama ben bu konudaki değerlendirmeyi İzmir'deki seçmene bırakıyorum. Cesaretleri varsa İzmir'deki sınır noktadan aday olsun bakalım. O zaman görelim milletin vekili miymiş Reis'in vekili miymiş." (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER