Sadullah Ergin: AKP'den ayrılanları tek tek arayıp 'Senin için hayırlı olmayabilir' diyenler var

Eski Adalet Bakanı ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ergin, AKP'den ayrılanları tek tek arayıp 'Senin için hayırlı olmayabilir, tekrar gel' diyen kişilerin olduğunu söyledi.

© AA
Sadullah Ergin: AKP'den ayrılanları tek tek arayıp 'Senin için hayırlı olmayabilir' diyenler var

Bir dönem AKP hükümetinde Adalet Bakanlığı görevini üstlenen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin, Karar TV'de katıldığı yayında eski partisine eleştiriler yöneltti. 

AKP'den ayrılanların içinde olduğu siyaset kurumlarıyla ilgili açıkça baskı altına alınmaya çalışıldığını ileri süren Ergin, "Üyelikten ayrılanları tek tek arayıp 'Senin için hayırlı olmayabilir' şeklinde konuşanlar oluyor. 'Tekrar gel' diye aranıyor üyeler" ifadesini kullandı.

'AK PARTİ DEDİĞİNİZ YAPI, 2002 VE SONRASINDAKİ PARTİ DEĞİL ARTIK'

Ergin, AKP'nin ilk yıllarına da değindiği eleştirilerinde "O gün çetelerle, mafyayla mücadele için yola çıkmış bir hükümet varken, bugün onların taşeronlarıyla iş tutabilen, taşeronluk hizmeti bağlantıları oluşturabilen bir yapı olduğu iddiası var" ifadesine yer verdi.

"O günle bugün arasında köprülerin altından hakikaten çok sular aktı" görüşünü dile getiren Ergin, şunları kaydetti:

"Açın bakın mesela o gün AK Parti'nin programını, yazılı olan ilkelerin önemli bir kısmının altına bugün de imza konabilecek şeyler var. Ama uygulamaya geçtiğinizde 180 derece tersi bir noktaya geliyorsunuz. Problem orada zaten. AK Parti dediğiniz yapı, 2002 ve sonrasındaki parti değil artık."

SIRADAKİ HABER