Şamil Tayyar'dan Bülent Arınç'a: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun?

AK Partili Şamil Tayyar, Erdoğan'la ilgili konuşması istenince "Beni kodese mi tıkacaksınız?" diye espri yapan Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

© TWITTER
Şamil Tayyar'dan Bülent Arınç'a: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun?

 AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, eski TBMM Başkanı ve eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'a bir televizyon programında anlattığı fıkra nedeniyle tepki gösterdi. Konya'da yerel yayın yapan Kanal 42'deki bir programa katılan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaşadığı diyalogları anlatması istenince şu ifadeleri kullanmıştı: 

“Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program böyle gitsin, günümüze gelme. Adam Rize’de bir suç işlemiş de İstanbul’a getiriyorlar. Rize misalini vermeyeyim de yanlış anlayanlar çıkabilir. Samsun diyelim isterseniz buna. Rize ve Trabzon’un dışında bir il olsun ki birileri huylanmasın

Anlat bakalım şu olayı diyor, karşısındaki adam. Çıktık diyor, bir fırtına, bir fırtına, bir fırtına… Sonra… E işte bir fırtına… Gel bakalım İstanbul’a doğru falan… O fırtınayı da atlattık, başka bir limana geldik, bir fırtına daha başladı, şu oldu, bu oldu. Artık İstanbul’a gelemeyince iki saat boyunca, yav sadede gel… Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam…” 

AK Partili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından Bülent Arınç'a şöyle tepki gösterdi: 

"Bir parti çatısı altındaysanız özgürlüğünüz disiplin kurallarıyla sınırlıdır. Parti disiplini içinde yapıcı eleştiri, meşrudur, demokratiktir. Kimi zaman sınırlar da zorlanabilir. Ama liderinize güvenmiyorsanız, konuşunca kodese tıkacağını düşünüyorsanız, o partide kalmazsanız." 

Tayyar bir süre sonra ikinci bir paylaşım yaptı: 

"Yorumlardan, mesajlardan anlıyorum ki son twitim pek anlaşılmamış. Açalım o vakit. Muhtereme diyorum ki; liderine güvenmiyorsan, konuşunca kodese tıkacağını düşünüyorsan AK Parti’de niye duruyor?" (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 18:49
SIRADAKİ HABER