Soylu'dan kayyım açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu HDP belediyelerine atanan kayyımlarla ilgili konuştu

© AA
Soylu'dan kayyım açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP belediyelerine atanan kayyımlarla ilgili konuştu. Soylu, görevden alma gerekçelerini açıklarken, "Biri çıkıp benim PKK ile ilişkim yok, bana iftira atılmıştır demedi" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu HDP’nin üç büyükşehir belediyesine yapılan kayyım atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, görevden alınan üç belediye eşbaşkanını kastederek, “Üç gün oldu biri çıkıp, ‘Bana itiraf atılmıştır’ demedi” ifadelerini kullandı.

Soylu, kayyım atama yetkisini ‘kanunlardan aldığını’ söyleyerek bunu da bir ‘sorumluluk’ olarak açıkladı. Soylu, “Yanlış hiç bir şey yapmadık. Eğer dağda silahlı mücadeleyi veriyorsak, bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor” dedi. Soylu sözlerini şöyle sürdü: “Kimse kusura bakmasın biz haklıyız. Üç gündür her türlü itirazları ortaya koydular. Daha üç gündür bir tanesi çıkıp benim PKK ile ilişkim yok bana iftira atılmıştır demedi. Biz yüzüme kara çalınmasın diyoruz. Üç gündür bizim böyle bir şey söz konusu değildir diyemedi. Seçilmişlikten başka bir şey demiyorlar. Sandık, hukuk mahkeme ayrıdır. PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz kabahatli oluyoruz. Biz ne yaptığımızı, neyin mücadelesini verdiğimizi biliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER