Süleyman Soylu: 31 Mart akşamı zafiyete düşersek sokağa çıkarmazlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "31 Mart'ta zafiyete düşülmemesini" istedi. Soylu, "31 Mart akşamı zafiyete düşersek 6 yaşındaki masum çocukların eline taş verirler, valilerin kaymakamların itibarını beş paralık ederler. Sokağa çıkarmazlar" dedi.

© AA
Süleyman Soylu: 31 Mart akşamı zafiyete düşersek sokağa çıkarmazlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’un Ayazağa Meydanı’nda seçmenlere hitap etti.
 
‘BİZE ‘SİZ KİMSİNİZ Kİ BU ÜLKEYİ İDARE EDECEKSİNİZ’ DEDİLER’

“Türkiye’ye karşı adımların bir türlü durmadığını ve saldırılar devam ederken Irak’ın kuzeyinde bir devlet kurulmak istendiğini” söyleyen Soylu, şöyle devam etti:

“O devlet kurdurulurken Amerika bir taraftan tahrik etti, Fransa bir taraftan tahrik etti, Avrupa bir taraftan tahrik etti. ‘Kurun’ diye. Bir taraftan da Afrin’i ele geçirmeye çalıştılar. Irak’ın kuzeyinden Afrin’e kadar o koridoru elde edip Türkiye’nin Orta Doğu ile bağlantısını kesmek istediler. Başka bir anlayışla beraber Türkiye’yi yeniden kısıtlamaya çalıştılar. Bize de ‘Siz bu işlere ne karışıyorsunuz? Köylüler. Eciş bücüş insanlar… Siz kimsiniz ki bu ülkeyi idare edeceksiniz?’ dediler.”

‘BUNLARIN VİCDANI, AHLAKI YOK’

“31 Mart akşamı zafiyete düşülmemesini” isteyen Soylu, “31 Mart akşamı zafiyete düşersek 6 yaşındaki masum çocukların eline taş verirler, valilerin kaymakamların itibarını beş paralık ederler. Sokağa çıkarmazlar. Bunların vicdanı yok. Bunların ahlakı yok. Bunlar arkadan dürtenler ve ülkenin karışması için çaba sarf edenlerdir” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu konuşmasının devamında, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’a destek istedi. Bayraktar’ın Sarıyer’e ilişkin projelerini anlattığı etkinliğe, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç de katıldı. (İSTANBUL/AA)

SIRADAKİ HABER