'Süreç uzatılsa da İmamoğlu göreve başlayacak, sakin olun'

Kılıçdaroğlu’nun, Maltepe’de oyların yeniden sayılması kararının tahrik etmek amacıyla alındığı görüşünü belirttiği ve partililerden ‘sakin’ kalmalarını istediği öğrenildi.

© AA
'Süreç uzatılsa da İmamoğlu göreve başlayacak, sakin olun'

31 Mart seçimlerinin üzerinden iki haftayı aşkın süre geçmesine rağmen AKP’nin sonuçları kabullenmeyerek sürdürdüğü itirazlar nedeniyle İstanbul’da geçersiz oyların yeniden sayılmaya başlanmıştı. Maltepe’de de seçim kurullarının aldığı bütün oyların tekrar sayım kararı CHP’de sinirlerin gerilmesine neden oldu. CHP’de Ekrem İmamoğlu’nun bu hafta başında mazbatasını alması beklenirken, Maltepe’de bazı sandıkların üçüncü kez sayılması anlamına gelen karar, parti içinde büyük hayal kırıklığına neden oldu.

Edinilen bilgilere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün genel merkezde yakın kurmaylarıyla son gelişmeleri değerlendirdiği öğrenildi. Cumhuriyet’yen Mahmut Lıcalı’nın haberine göre Maltepe’de oyların yeniden sayımına yönelik alınan kararın partilileri tahrik etmek amacını taşıdığını dile getiren Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’daki parti yetkilileriyle irtibat kurduğu ve sürecin koordinasyonunu sağladığı belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun hem kurmaylarından hem de partililerden “sakin” kalmalarını ve inançlarını korumalarını istediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, İmamoğlu’nun seçimi kazandığını ve süreç uzatılsa da görevine başlayacağının altını çizdiği öğrenildi.

SIRADAKİ HABER