Ümit Özdağ'dan Ahmet Davutoğlu'na: Sen sustuğun için insanlar ölüyor; korkma, çık Haziran-Kasım arasında ne oldu anlat!

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının gerçekleştiği yere giden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamalarıyla benim edindiğim bilgiler farklı" dedi.

© TWITTER
Ümit Özdağ'dan Ahmet Davutoğlu'na: Sen sustuğun için insanlar ölüyor; korkma, çık Haziran-Kasım arasında ne oldu anlat!

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Taksim’de patlamanın olduğu yeri ziyaret etti. İstihbaratın 15 gün öncesinden bu bölgede bir yoğunlaşma tespit ettiğini belirten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi.

Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Dün burada altı şehit verdik. Ülke böyle yönetilmeye devam ederse çok  daha şehit vereceğiz ne yazık ki. Türk milletinin başı sağolsun ama artık Türk milletine de başsağlığı dilemek istemiyoruz. Bunun için Hatay’a sembolik mayın döşemeye gitmiştik. Eğer bizim isteğimiz olsa sınıra mayın döşenseydi, buraya gelen alçak sınırda mayınla kendisi patlar ölürdü.

“Zafer Partisi’nin, Suriye’nin Türkiye için bir güvenlik tehdidi olduğu uyarılarının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı” diyen Özdağ, “Güya Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’den çıkıp gelen biri Türkiye’nin göbeğinde bomba patlatıyor

Bu sırada İçişleri Bakanı da Türkiye’nin Erbil’e, Şam’a, Bağdat’a da güvenlik getireceği iddialarında bulunuyor. İstanbul’da güvenlik sağlayamayanların komşu ülkelerde güvenlik sağlayacağı rüyaları görmesi kadar trajik bir şey olamaz” dedi.

Tehdidin bununla da sınırlı olmadığını belirten Özdağ, Suriye sınırındaki belirli bölgelere kontrolün Heyet Tahrir el-Şam ve El Nusra’nın tamamen denetimine girdiğini belirtti.

"Benim edindiğim bilgi, Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor"
15 günden bu yana devletin bütün istihbarat ve güvenlik sistemlerinin bu bölgede bir yoğunlaşma saptadığını belirten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, bazı imalarda bulunduğunu duyduk… Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor.”

Soylu, "Amerikan Büyükelçiliği'nin taziye mesajını kabul etmiyoruz, reddediyoruz" demişti 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz bize verilen mesajı aldık, mesajın ne olduğunu da biliyoruz. Amerikan Büyükelçiliği'nin taziye mesajını kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kobani'yi terör bölgelerini besleyen, oradan Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz elbette tartışılmalıdır” demişti. 

"Ahmet Davutoğlu, sen sustuğun için insanlar ölüyor"
Ümit Özdağ, Taksim'deki açıklamalarının ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Taksim'de yaptığı açıklamayı Twitter hesabından paylaşan Özdağ, şu ifadeleri kullandı: 

"Biz Zafer Partisi olarak,  yeni bir Haziran-Kasım Dönemi yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Ahmet Davutoğlu, sen sustuğun için insanlar ölüyor. Korkma, çık Haziran, Kasım arasında ne oldu anlat! Utanmadan 6'lı masada oturma. Bak ben ölümü göze aldım, Türk Milleti'ne karşı sorumluyuz!" 

SIRADAKİ HABER