Yarkadaş: Eski vekil sordu, Kılıçdaroğlu 'adayım' dedi

Gazeteci Barış Yarkadaş, Kılıçdaroğlu’nun eski bir CHP milletvekilinin "Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?" sorusuna hiç duraksamadan "Adayım" yanıtını verdiğini yazdı.

© AA
Yarkadaş: Eski vekil sordu, Kılıçdaroğlu 'adayım' dedi

Cumhurbaşkanlığı seçimine bir yıldan az bir süre kalırken, Millet İttifakı'nın adayının kim olacağına ilişkin tartışmalar da sürüyor. Bu konudaki son kulis bilgisi ise Korkusuz yazarı ve eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş'tan geldi. Yarkadaş, "Kılıçdaroğlu ‘masa ve adaylık’ sorusuna hangi yanıtı verdi?" başlıklı bugünkü köşesinde, CHP liderinin net bir şekilde adaylık mesajı verdiğini yazdı. Yarkadaş’ın aktardığına göre Kılıçdaroğlu, eski bir CHP milletvekiliyle sohbetinde altılı masayla ilgili olarak da, "İsmimin çıkacağına inanıyorum. Bir sorun yaşanmaz” dedi. 

Yarkadaş'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"CHP eski milletvekilleri, Kılıçdaroğlu’nu sık sık ziyaret eder, izlenimlerini aktarır, önerilerini sunarlar… ‘Az konuşması, çok dinlemesi’ özelliğiyle tanınan CHP lideri, genelde yorum yapmaz, söylenenleri dinler, gerekli gördüğü takdirde ise not alır.

Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edenler, CHP liderinin bu özelliğinin son dönemlerde biraz değiştiğini, sohbetlerde artık daha çok fikir beyan etmeye başladığını ifade ediyorlar. Bu sohbetlere katılan eski bir milletvekili arkadaşımızın aktardıkları da bunu kanıtlar nitelikte… Geçmiş dönem milletvekili arkadaşımız, CHP lideri ile kısa bir süre önce yaptığı sohbette “Sayın genel başkanım, Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?” diye soruyor. Kılıçdaroğlu hiç duraksamadan “Adayım’’ yanıtını veriyor.

MEYDANLARDA GÜÇLÜ MESAJ VERECEK
Milletvekili arkadaşımız bunun üzerine, “Peki, Altılı Masa’dan isminiz çıkar mı?” diye sorunca, CHP lideri bu kez “Masadan benim ismimin çıkacağına inanıyorum. Bir sorun yaşanmaz…” diyor. 

Kılıçdaroğlu’nun son zamanlarda açıkça ortaya koyduğu ve birçok kişiyle paylaştığı net tavrı, aslında ‘Milletin Kürsüsü’nde ne anlatacağını da gösteriyor. CHP lideri, meydanlarda adaylığına ilişkin güçlü mesajlar vermeye hazırlanıyor."

SIRADAKİ HABER