Yavaş: Tarihi fark yiyecekler, pişman olacaklar

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş, AK Parti'nin kendisine yönelttiği 'sahte senet' iddiaları için "Bahsedilen davanın değeri 10 milyon dolar civarında faizleriyle beraber. Biz 600 bin dolara anlaştık. Necmettin Kesgin'in davasını almadık. Kirli siyasetin dayandığı nokta yargıya kadar geldi. Seçimde tarihi fark yiyecekler" dedi. Yavaş, soru üzerine, "HDP seçmenini terörist olarak görmüyorum, böyle bir söz de etmedim" açıklamasında bulundu.

© DHA
Yavaş: Tarihi fark yiyecekler, pişman olacaklar

 Mansur Yavaş, seçilmesi durumunda CHP’den istifa edeceği iddialarını yalanladı. Trafik, metro, su sıkıntısı olduğunu belirten Yavaş, hakkındaki sahte senetle icra takibi iddialarına yanıt verdi, HDP’ye ilişkin görüşlerini açıkladı.

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş, Habertürk’te Teke Tek Seçim Özel’ programında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı:

ALINMAYAN PARAYA FATURA KESİLMEZ: Tecrübeli avukat sahte senet vermez. Davanın değeri 10 milyon dolar civarında faizleriyle beraber. İşimizi resmi yapmak istediler. Biz 600 bin dolara anlaştık. Biz vergileriyle beraber 300 bin dolar düşeceğini hesap ederek 600 bin dolara anlaştık. Biz Necmettin Kesgin’in davasını almadık. ‘Döviz bürom var’ diyerek bana kendi senedini verdi. Biz icraya verdik. Kendine ulaşamadım. İcraya verdikten sonra imza onun çıkmadı. Biz para cezasına çarptırılınca uyku uyuyamadım. Bu senedin sahte çıktığını orada ki hâkim gördü. Dava sonuçlandı. 6,5 yıl hapis istinafta. Sanığın Gazi Üniversitesi’ne sahte geçişi ortaya çıkıyor. ÖSYM belgesini sahte düzenliyor. Biz bilgisayarı verdiğimizde çok sayıda çocuk pornosu çıktı. Bu şahsın tutuklu olması lazımdı. Biz bu firmanın 2013 yılında davasını takip ediyoruz. Daha başka davalarımızda var. 30 milyon liralık başka bir davası daha var. Onlar da dava açtı. Alınmayan paraya fatura falan kesilmez. Kim kimi kullanıyor bu arada bilinmiyor.

PİŞMAN OLACAKLAR: ’20 bin işçiyi işten çıkaracak’ dediler. Kirli siyasetin dayandığı nokta yargıya kadar geldi. Bu şehir bu iğrenç oyunu bozacak.  Böyle devam eden dosyanın bir amacı olabilir o da adli yargılamayı etkilemek. 10 yıl belediye başkanlığım var. Bu olay ters tepecek. Tarihi fark yiyecekler, pişman olacaklar. Bu dosyalar aynı gazeteye gitti. Anketler artıkça bunu çıkardılar ortaya. Benim Necmettin Kesgin ile bir arkadaşlığım yok. Ben asla temsil etmedim.

TEMELLİ’YE MESAJIMI YAZDIM: (HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin seçimlere ilişkin açıklamaları hakkında): Ben herkese hizmet etmek zorundayım. Mansur Yavaş’ın kaybetmesini isteyen birinin sözü bu. Kendileri terörle alakalarını kesmediği sürece bizimle işbirliği yapamaz. Bizim gelen köken belli. Benim arkamda millet var. Saçmalamış, tek kelimeyle saçmalamış. Ben Ankara’da yaşayan 6 milyon kişiden oy istiyorum. Kim olduğuna, neci olduğuna bakmıyorum. Ben herkesten vergi alıyorum, herkese hizmet etmek durumundayım. Mansur Yavaş’ın seçim kazanmasını isteyen birisinin sözü değil bu. Kendisine mesajımı yazdım. Biz herkesten oy istiyoruz, kimse bedel ödetemez. Terörle alakalarını kesmedikçe bizden uzak durun diye açık açık söyledik.

HDP SEÇMENİ: Ben HDP’lileri terörist olarak görmüyorum. HDP’lilerin topluma kazandırılmasını düşünüyorum, tek adam pençesinden kurtarılması gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir söz de etmedim. 7 Haziran’da HDP 80 milletvekili çıkarmıştı, 1 Kasım’da 40’a indi, yarısı AK Parti’ye verdi. HDP’nin hepsini terörist olarak görmek yerine, bir kısmını PKK’nın pençesinden kurtarmak gerektiğini düşünüyorum.

TRAFİK, METRO, SU SIKINTISI VAR: Ankara’nın sorunları aynı. Trafik, metro, su sıkıntıları devam ediyor. Musluktan hâlâ su içilemiyor. Belediyenin yapması gereken faaliyetler devam edecek. Biz sorduk ne bekliyorsunuz dedik. İşsizlik çıktı. Belediye işsizliği çözebilir. Daha çok üretmek için daha çok işçi lazım olacak. Fuar alanları, organize sanayiler çok önemli. Benim neden projem olmasın, ben meydanlarda bunu anlatmıyorum. Ağaç ithal etmeyeceğiz, üretim desteği vereceğiz. Sayın Gökçek görevden alındı. Belediyenin hangi işi aksıyor? Ankara’daki ekonomiyi ayağa kaldırmak gerekiyor. Biz Ankaralıların parasını harcıyoruz. Ankara’da katrilyonlarca para ölü yatırıma gitti. Mustafa Tuna’nın yaptığı işler beni haklı çıkarıyor. Ankara’nın önceliği işsizlik. Böyle çılgın projelerle işimiz yok. Biz Ankara’da kirli siyaseti toprağa gömmeye talibiz. Asfalt katılım payını kaldıracağız. Ulaşımla ilgili mesai saatlerini değiştirmeyi düşünüyoruz.

SEÇİLİRSEM CHP’DEN İSTİFA ETMEYECEĞİM: (Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi durumunda CHP’den istifa edip etmeyeceği yönündeki soru üzerine) Seçimden sonra CHP’den istifa etmeyeceğim.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER