Yeneroğlu: Milletvekilleri aşı oldu, duyurmamaya çalışıyorlar

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, iktidara yönelik eleştirilerde bulundu.

© AA
Yeneroğlu: Milletvekilleri aşı oldu, duyurmamaya çalışıyorlar

Yurttaşların aşı beklediği bir dönemde milletvekillerine aşı yapıldığını söyleyen DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, "Siz Allah'tan korkmuyor musunuz" dedi.

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Karar TV yayınına konuk oldu. Yeneroğlu, aşılama programı dışında yer alan milletvekillerinin de aşı olduğunu ve bunun saklandığını söyledi.

'SİZ ALLAHTAN KORKMUYOR MUSUNUZ DEDİM'

"3 hafta önce bana da söylediler. Ben de 'Arkadaşalar siz Allah'tan korkmuyor musunuz' dedim" sözleriyle duruma tepki gösteren Yeneroğlu, şöyle konuştu:

"Yaş haddine bakılmaksızın bütün milletvekilleri oldu. Ben olmadım. Çünkü ahlaki bulmuyorum. Duyurmamaya çalışıyorlar. Ben ahlaki ve etik bulmuyorum. Bu çok yanlış bir şey. Bizden önce aşı olması gereken insanlar var. Sağlık görevlileri var, güvenlik görevlileri var, askerlerimiz var, cezaevlerindeki insanlar var. Hiç olmaması gereken bir çok milletvekilinin aşı olduğunu öğrenince çok üzüldüm. İktidar muhalefet fark etmiyor."

1 MİLYON 97 BİN KİŞİ ÖRGÜT SORUŞTURMASI GEÇİRDİ: BU HUKUKSUZDUR

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Adalet Bakanlığı'nın resmi verilerine göre 1 milyon 97 bin kişi t'erör örgütü soruşturması' geçirdiğini vurgulayan Yeneroğlu, "400 bin insan kovuşturma geçirdi. Bu korkunç bir şey. Aile olarak düşünün. 5-6 milyon insan terör örgütleri ile ilişkili olarak değerlendiriliyor. Bir insanın terör örgütü üyesi olarak değerlendirmesi için ceza hukukundaki yer alan maddelere göre o örgütün vasfı ve bilinci içinde o örgüte destek veriyor olması gerekiyor. Bankaya para yatırmış, sohbete katılmış, bunlar zalimlikler. Bu yargılamalar hukuksuzdur" dedi.

"Daha da kötü günler yaşayacağız" diyen Yeneroğlu, "İktidar muhalefeti daha da kriminalize edecek, ötekileştirecek ve baskı kuracak. Çünkü iktidar bitti" ifadelerini kullandı.

İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI: KÜLLİYE'DE DEĞİŞTİRİLDİ

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı  İnsan Hakları Eylem Planı'nın Saray'da değiştirildiğini söyleyen Yeneroğlu, "Adalet Bakanlığı'nın hazırladığı İnsan Hakları Eylem Planı Külliye'de bayağı bozuldu. Süzgeçten geçtikten sonra onaylandı" dedi.

Yeneroğlu, "İnsan Hakları Eylem Planı'nı AK Parti benimsemedi. AK Parti Grubu'nun benimseyip bu eksikleri gördük değişikleri yapacağız demesi gerekiyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nın ön sözünü okusa kendine göre yapıldığı sanıp 'siz benimle dalga mı geçiyorsunuz' derdi" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER