Yıldırım: 31 Mart’ın hesabını öyle bir soralım ki daha gıkları çıkmasın

‘Niye bu kadar insanı tekrar sandığa getiriyoruz?’ diye soran Yıldırım, yanıtı yine kendisi verdi: Maalesef inat yüzünden.

© AA
Yıldırım: 31 Mart’ın hesabını öyle bir soralım ki daha gıkları çıkmasın

AKP Kastamonu İl Başkanlığı tarafından bir düğün salonunda düzenlenen sivil toplum kuruluşları toplantısına katılan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, burada seçim gündemine ilişkin açıklamalar yaptı.

31 Mart seçimlerinde İstanbul’da yenilgiyle çıkan AKP’nin İstanbul Adayı Yıldırım, seçimlerin tekrarlanmasına ilişkin konuştu.

“Oy namustur. Verdiğiniz oyun yerine gidip gitmediğinin sorumlusu biziz. Onun için 31 Mart'ın tek mağduru 8,5 milyon oy veren İstanbullu” diyen Yıldırımi “Niye bu kadar insanı tekrar sandığa getiriyoruz?” diye sorarak şöyle devam etti:

“Maalesef inat yüzünden böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. Nitekim olağanüstü itirazın sonucu Yüksek Seçim Kurlu bizim dediğimizi doğruladı.”

31 MART’IN HESABINI ÖYLE BİR SORALIM Kİ BİR DAHA GIKLARI ÇIKMASIN’

Kastamonululara seslenerek, “31 Mart'ın hesabını soracak mıyız? Hem de öyle bir soralım ki, daha gıkları çıkmasın” ifadelerini kullanan Yıldırım, Kastamonululardan destek istedi.

‘TÜRKİYE’DE HALLETTİM, İSTANBUL’DA DA HALLEDERİM’

Habertürk’ün İHA’dan aktardığı habere göre Yıldırım konuşmasının devamında, “Ulaşım benim işim. Türkiye'de hallettim İstanbul'da da hallederim. İstanbul'a ne gerekiyorsa biz yapıyoruz ama İstanbul'a daha yapılacak çok iş var. Onun için az laf çok iş. Taş üstüne taş koyan bir iktidarız. Eser siyaseti yapıyoruz” şeklinde konuştu.

31 MART’TA SAHNEYE ÇIKAN AKP’Lİ YAVUZ “MAĞDUR YILDIRIM’DIR” DEMİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinin ardından sahneye çıkarak yaptığı “Hiçbir şey olmadıysa bile muhakkak bir şey oldu” şeklindeki açıklamalarla alay konusu olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimleri konusunda mağdur edilenin Binali Yıldırım olduğunu düşündüklerini söylemişti. İstanbul'da sandıktan çıkan iradenin gerçek iradeye uygun düşmediğini, 'manipüle edildiğini' savunan Yavuz, "Millet bu sefer sanki kendisin mağdur edenlerden hesap soracak gibi duruyor. İnşallah da soracak çünkü milletimizi mağdur edenin de CHP zihniyeti olduğunu çok rahat bir şekilde görüyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER