Yıldırım bu kez de İBB sözleşme töreninde: "Adaylardan biri nasıl davet ediliyor?"

İBB CHP Grup Başkan Vekili Subaşı: Yıldırım'ın sözleşme törenine katılması uyanıklık politikası

© AA
Yıldırım bu kez de İBB sözleşme töreninde: "Adaylardan biri nasıl davet ediliyor?"

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, bu kez İBB ile BEM-BİR-SEN arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi törenine katıldı. İBB CHP Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı, "Adaylardan biri imza törenine nasıl davet ediliyor? Kim davet ediyor?" sorularını yöneltti. Subaşı, Yıldırım'ın devlet olanaklarını kullandığını söyledi.
 
İBB ve bağlı kuruluşları İSKİ ile İETT'de çalışan 13 bin 681 memuru kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi dün Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde törenle imzalandı. BEM-BİR-SEN İstanbul İftarı ve Sosyal Denge Sözleşmesi imza törenine İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış, AKP İBB adayı Binali Yıldırım, İBB yöneticileri, İBB çalışanı ve davetliler katıldı.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, Yıldırım burada yaptığı konuşmasında belediyede kadro mağduriyeti yaşayanların sorunlarını çözeceklerini belirterek itfaiyecileri de meslek olarak tanımlayacaklarını söyledi. Yıldırım'ın “İki bayram arasında Ramazan ve Kurban Bayramı arasında 23 Haziran'da İstanbul bayramına hazır mısınız?” sorusunu davetliler “Hazırız” diye yanıtladı.

"Kim davet ediyor?"
Yıldırım'ın İBB'nin resmi törenine katılması ve burada seçim propagandası yapmasına İBB CHP Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı tepki gösterdi. Subaşı, "Adaylardan biri sosyal denge sözleşmesi imza törenine nasıl davet ediliyor? Kim davet ediyor? Eğer adaylar davet edilecekse Ekrem İmamoğlu niye davet edilmiyor? sorularını yöneltti.

"Uyanıklık politikası"
Subaşı, Yıldırım'ın sözleşmeyi kendi imzalamış gibi konuşma yaptığını belirterek sosyal denge tazminatı yeni bir şey veriliyor gibi suistimal edildiğini söyledi. Subaşı, "Buna uyanıklık politikası diyorum. Uyanıklık politikası ile ne devlet ne belediye yönetilir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 14:11
SIRADAKİ HABER