Yıldırım: Yanlış yaptıysak helallik istiyorum

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Adayı Binali Yıldırım, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bugün artık kırgınlıkları bırakıp, geleceğe odaklanma vakti. Bir yanlışlık yaptıysak helallik istiyorum" dedi.

© AA
Yıldırım: Yanlış yaptıysak helallik istiyorum

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, oyunu Tuzla’da Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu ve Ortaokulu’nda kullandı. Yıldırım’dan hemen önce, oy kullanmak için sınıfa giren iki kadın seçmenin korumalarca dışarıya davet edilmesi dikkat çekti.

Yıldırım oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada ise “Gelecek beş yıl için İstanbul’u kimin yöneteceği belli olacak. Halkın verdiği kararın başımız gözümüz üstünde yeri var. İstanbul en doğru kararı verecek. 6 Mayıs’tan beri adaylar olarak kampanyalarımızı yaptık. Artık konuşma sırası seçmenin, İstanbullu hemşehrilerimizin. Kampanya sırasında kırgınlık olabilir, adaylar arasında olabilir, vatandaşlarımızdan kırgınlıklar olabilir. Bugün artık kırgınlıkları bırakıp, geleceğe odaklanma vakti. Bilerek, bilmeyerek eğer bir İstanbullu kardeşimize, rakiplere bir yanlış yapmışsak, haksızlık yapmışsak helallik istiyorum” dedi.

Yıldırım, seçimi AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda takip edeceğini söyledi.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER