Ahmet Ağaoğlu'dan Ünal Karaman'a: Büyüklerinin etkisinde kaldı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ünal Karaman'ın ayrılışına ilişkin açıklamalar yaptı. Ağaoğlu, ayrılışı ile ilgili eleştirildiği teknik direktör için, "Çok kırılgan. Bana göre büyüklerinin etkisi altında kaldığı için böyle bir tepki verdi" dedi.

© AA
Ahmet Ağaoğlu'dan Ünal Karaman'a: Büyüklerinin etkisinde kaldı

 Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu devre arası öncesinde görevden ayrılan Ünal Karaman’ı eleştirerek, “Bana göre büyüklerinin etkisi altında kaldığı için böyle bir tepki verdi” dedi.
 
beIN Sports’a bordo-mavili kulübün gündeminde yer alan konular hakkında konuşan Ağaoğlu, Badou Ndiaye transferi için, “Kendisiyle ve menajeriyle prensipte anlaştık. Kiralık bir anlaşma.
Ücreti için açıklama cuma günü KAP’a yapılacak. Bonservisinde opsiyon da olacak” dedi. Ahmet Ağaoğlu açıklamalarının büyük bölümünde ise Karaman’ın gidişini değerlendirdi. “Trabzonspor’un 1 numarası diye bir şey yok. Ben sadece belirli bir süre görev yapmak için seçilmiş yönetim kurulunun başkanıyım. 8 Nisan itibarıyla göreve gelmiştik, Rıza hocayla 6 maçlık birlikteliğimiz oldu. Ünal Karaman ile anlaştığımızda destekleyenler vardı ama bize ciddi eleştiriler de vardı. Trabzon kalibresinde bir takım çalıştırmadığı söyleniyordu” diyen Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

‘OLAYLAR MALATYASPOR MAÇINDAN SONRA BAŞLADI’

” ‘Küme düşen takımdan geldi’ deniyordu. İyi eleştiri yapacaksak hafızaları zorlayalım, eleştirileri hatırlayın. Lige parlak sonuçlarla başlamadık. Galatasaray maçı kazanılınca her şey güllük gülistanlık olmuştu. O maç sonrasında da ‘O sene bu sene’ diye başladılar. Hocayla konuştuk, kadro maliyetini düşürmek istedik, bunlardan biri Kucka’ydı. Malatyaspor maçı, bana göre Trabzonspor kulübünün dönüm noktasından biriydi. Hoca Malatyaspor maçından sonra da istifa kararı almıştı. ‘Hocam, sakin ol’ dedim. Pazartesiye kadar bekleyelim, sindirilecek maç değil ama sindirelim dedim. Olaylar o zaman başladı. Hocaya karşı bir operasyon vardı. O zamanki adım riskliydi.

FEDAKAR OYUNCULARIMIZA KARŞI HOCAYI SEÇTİK’

“Transfer sezonuna gelince o dönem hocanın alınmasını istediği oyuncular vardı. Transfer yasağımız da vardı. Geçen sene bu zamanlar. 1461’den oyuncular kullanmaya çalıştık. O dönem hocanın yine futboldan sorumlu yönetici arkadaşımıza ‘galiba transfer yapılmayacak ben istifa edeyim’ açıklaması var. Hocanın çok kırılgan bir yapısı var. 5-0’lık Malatya maçından sonra kulübün iki fedakar oyuncusu ile (Burak Yılmaz, Onur Kıvrak) hocamız Ünal Karaman arasında kaldık, biz seçimimizi o dönemde hocamızdan yana yaptık. Hoca AEK maçından sonra ‘transferleri ben yapmadım’ dedi. Ama bunların hepsinden senin haberin vardı, sadece ikisi hariç. Avdijaj ve Andusic.
 
AĞABEYLERİNİ Mİ DİNLEDİ BİLMİYORUM’

“Transferler sonrası hocanın serzenişi başladı ama kendi fikri miydi ağabeylerinin mi bilmiyorum. Mesela Sörloth 20 gole katkı yaptı, bize Avrupa’da tur atlatacak iş yaptı. Prag’a elensek zaten Avrupa hayaldi. İzleme ekibi izledi, biliyordunuz siz de hocam. Bana göre büyüklerinin etkisi altında kaldığı için böyle bir tepki verdi. Sivas maçının öncesi ya da sonrası, ‘Ayrılsam iyi olur falan demiş’ arkadaşlar da ‘Neden hocam?’ diye tepki göstermiş. Biz de sıkıntılı süreçlerin olabileceğini biliyoruz zaten.
“Son 5-6 haftadır maçların ikinci yarısında oynanan maçlar Trabzonspor’a yakışmıyordu. Korku filmi gibi oluyordu maçlar. Boğazına takılırım var, maçtan önce de oyunculara ‘Gidip de dönmemek var, ben devam edersem herkes yere sağlam basacak, başkan da dahil’ demiş.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER