Ali Koç: Teknik direktörlük için bir kişiye odaklandık, sezon sonunda açıklayacağız

"Emre Belözoğlu futbol aklının bir parçası olacak"

© AA
Ali Koç: Teknik direktörlük için bir kişiye odaklandık, sezon sonunda açıklayacağız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktörlük konusunda bir kişi üstünde odaklandıklarını ve sezon sonunda açıklayacaklarını söyledi.

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz, Serdar Ali Çelikler ve İbrahim Yıldız'ın sorularını yanıtlayan Koç, yeni teknik direktör konusunda da sinyaller verdi. Koç, yeni hocanın sezon sonunda açıklanacağını ifade etti.

Koç'un açıklamalarından satır başları şöyle:

"Teknik direktör konusunda bir kişiye odaklandık"
"Futbolda hiçbir şey tescil olana kadar olmuş değildir. Biz her şeyle tenkit ediliyoruz. Türk futbol tarihinde belki de hiçbir başkan bu kadar eleştirilmemiştir. Biz de arzu ederdik kalan 7 haftada hoca getirelim, Türkiye'yi biraz tanısın, ortama alışsın... İki tür hoca vardır; tecrübeli, olgun, marka olmuş ve sizin hikayenizi satın alacak. Ya da genç, başarıya aç, merdivenleri çıkmak isteyen... İki tip hocayla görüştük. Tabii bir de ülkenin gerçekleri var, finansal gerçekler var. Gittiği kulüpte istediği futbolcuları almış bir hoca ne kadar başarılı olursa olsun, burada sıkıntı yaşayabilir. Ancak doğrudur, bir kişiye odaklandık. Bunu da sezon sonunda açıklayacağız. Ligler biter bitmez açıklayacağız. Yabancı, yerli detayına girmeyelim.

"Emre Belözoğlu futbol aklının bir parçası olacak"
"Emre Belözoğlu benim için önemli bir kişilik. Yurt içi yurt dışı müthiş bir kariyeri var. Fenerbahçe'ye müthiş bir aidiyet duygusu var. Lider bir karakter, zeki, çok çalışkan. Artılarını sayıyorum, eksilerini saymıyorum. Kısacası Fenerbahçe'de futbol aklının bir parçası olacaktır. Ne olacağını hocamızla beraber açıklayacağız. Birbirini destekleyen, birbirine sahip çıkan bir ekibe ihtiyacımız var. İçeride ne olursa olsun dışarıya yansıtmayacak... Hem yabancı hoca hem yabancı sportif direktör yanlıştı. Biri Türk olmalıydı. Hata yaptık. Samandıra'yı güçlendirmeliyiz. Hâlâ yapamadık, arzu ettiğimiz seviyede değiliz. İşler kötü giderken bunları gerçekleştirmek daha zor oluyor. "

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 21:52
SIRADAKİ HABER