Beşiktaş Başkanı Fikret Orman istifa ediyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman istifa edeceğini duyurdu. Orman 'varlığının Beşiktaş'a zarar verdiğini düşündüğünü' söyledi.

© AA
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman istifa ediyor

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, mevcudiyetinin Beşiktaş’a zarar verdiğini düşündüğünü belirterek görevinden istifa edeceğini açıkladı. Orman “Kulüpte kan değişikliğine ihtiyaç var. Beşiktaş’taki sürecimi tamamlıyorum, olağanüstü genel kurula gideceğiz”
 
Orman’ın açıklamaları şöyle:

“7.5 seneden beri her saniyem Beşiktaş için geçti. Ne gecemiz kaldı, ne gündüzümüz. Beşiktaş’ın marka değerine yatırım yaptık. Feda senesiyle başladık, zor bir seneydi. Başkanlık sürem boyunca ne yardım istedim ne kampanya düzenledim. Tribünlerle bir yere gelmedim. Göçebe gibi oynadık, stadımızı bitirdik, statla beraber de kendi evimizde neredeyse hiç oynamadan şampiyonluk kazandık. Star oyuncuları kadromuza kattık. Mario Gomez’ler, Demba Ba’lar geldi. Beşiktaş Tv’yi harika işler yapar hale getirdik.

Sonunda kapattık ama HD yayına bile geçmiştik. Fulya tesisleri bitmiş durumdaydı, orayı yaptık. Ümraniye tesislerini iyi hale getirdik. ‘Yönetim uyuma, kulübüne sahip çık’ tezahüratları dönmeye başladı. Biz Beşiktaş’ı yönetmeye çalışırken pusu kültürü oluşturuldu. Ben de anlamaya başladım, bu iş başka noktaya doğru gidiyordu. Beşiktaş’a faydam olsun diye çabaladım, kavga ettiklerimle Beşiktaş menfaatleri için ettim. Kavgam Beşiktaş’la alakalıydı. Artık o süreçten sonra “ben bu işi neden yapıyorum” diye kendimi sorgulamaya başladım.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 12:09
SIRADAKİ HABER