Fenerbahçe ile Galatasaray arasında karşılıksız çek krizi

Devre arası transfer döneminde Galatasaray ile olan sözleşmesini feshederek Fenerbahçe ile anlaşan tecrübeli savunma oyucusu Serdar Aziz'in Galatasaray'a verdiği çekin karşılıksız çıktığı iddia edildi.

© IMAGES
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında karşılıksız çek krizi

Galatasaray, ocak ayında Serdar Aziz'in kontratını oyuncunun 2.3 milyon euro getirmesi karşılığında feshetmişti. Yıllık 2 milyon euro net ücret kazanan Serdar Aziz'in Aslan'dan 2.1 milyon euro hak edişi vardı ve bundan vazgeçerek kulüpten ayrıldı.

Fotomaç'ın haberine göre, 28 yaşındaki futbolcu, kalan 200 bin euro içinse sarı-kırmızılı kulübe Fenerbahçe'den aldığı 200 bin Euro'luk bir çek verdi. Üstelik Serdar Aziz'in ödemeyi taahhüt ettiği zamanın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen ortada herhangi bir miktar yoktu. 

FENERBAHÇE'NİN ÇEKİ KARŞILIKSIZ 

ÇIKTIİdareciler, oyuncudan aldığı çeki tahsil etmek istediğindeyse çekin karşılıksız olduğu ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı idarecilerin karşılıksız çıkan çekten sonra ilk olarak oyuncuyla temasa geçtiği ifade edildi. 
Fenerbahçeli stoperin sıkıntılı bir şekilde, "Biz de kulüpten şu anda ödeme alamıyoruz. 
Para yatınca ödeyeceğiz" cevabını verdiği belirtildi. Galatasaray yönetiminin ise üzerinden 1 ay geçmesine rağmen ödenmeyen çek için Serdar Aziz ve menajeri ile son bir görüşme yapacağı belirtildi.

DAVA AÇILABİLİR 

Son görüşmeden de sonuç alınamazsa, yöneticilerin mahkeme yolunu izleyeceği kaydedildi.

SORUMLU KENDİSİ

Serdar Aziz verdiği çeki Fenerbahçe'den almış olsa bile kefil ve ciro eden kişi olarak kendisi sorumlu gözüküyor. Milli stoperin, önümüzdeki günlerde büyük bir kriz oluşmadan ödeme yapacağını söylediği kaydedildi. 

SIRADAKİ HABER