PSG’den Messi açıklaması

Lionel Messi'nin Barcelona'dan ayrılma ihtimali ortaya çıktığında iki takımın adı ön plana çıktı: Manchester City ve PSG.

© AFP
PSG’den Messi açıklaması

HABER MERKEZi - Fransa Ligue 1 ekiplerinden Paris Saint-Germain’in (PSG) sportif direktörü Leonardo, Lionel Messi'yi transfer etme ihtimalini “cezbedici” olarak tanımladı.

Arjantinli süper yıldız ağustos ayında Barcelona'ya kulüpten ayrılma isteğini resmi olarak bildirince dünya futbolunu derinden sarsmıştı. Katalan ekibi bu isteğe direndi ve Messi'nin gitmesi için sözleşmesindeki serbest kalma bedeli olan 700 milyon euroyu ödemek zorunda olduğunu belirtti. Messi bunun üzerine takımda kalacağını açıkladı fakat 33 yaşındaki futbolcunun sezon sonunda sona erecek sözleşmesini uzatması beklenmiyor.

Lionel Messi'nin Barcelona'dan ayrılma ihtimali ortaya çıktığında iki takımın adı ön plana çıktı: Manchester City ve PSG.

Leonardo'ya Telefoot'la gerçekleştirdiği röportajda bu durum soruldu. Brezilyalı idareci, "Messi'nin ayrılmak istediğini öğrendiğimizde elbette bu bizi cezbetti. Kendine 'Bunu başarabilir miyiz?' diye soruyorsun. Normalde böyle oyuncuları transfer etme ihtimaliniz yoktur. Ama finansal olarak düşündüğünüzde bu çok karmaşık bir durum" sözlerini kullandı.

David Beckham örneğini veren Leonardo "Bilmiyorum, David Beckham sonunda PSG'de oynadı. Messi de oynar mı? Bilmiyorum. Futbolda herkes bir masanın etrafında oturur, herkes her şeyi bilir ve yola devam edersiniz" şeklinde konuştu.

Dünya tarihinin en iyi üç futbolcusundan biri olarak gösterilen Lionel Messi, bu sporun en prestijli ödülü olarak kabul edilen Ballon d'Or'u tam altı kez evine götürdü ve bu alanda rekorun sahibi.

SIRADAKİ HABER