Ronaldinho: Messi bana hiçbir zaman ihtiyaç duymadı

Ronaldinho, Barcelona'da birlikte forma giydiği Lionel Messi'nin kendisini kanıtlamak için ona hiçbir zaman ihtiyaç duymadığını söyledi.

© TWITTER
Ronaldinho: Messi bana hiçbir zaman ihtiyaç duymadı

İspanya’da günlük yayımlanan Marca gazetesine konuşan Ronaldinho, Barceleno’da oynamaya başladığı yıllarda Lionel Messi ile tanıştığını belirtti.

Ronaldinho, "Barceleno'ya geldiğimde sürekli bir çocuktan bahsediliyordu. Sonra arkadaş olduk, birlikte oynamaya başladık ve çok iyi anlaştık. Diğerlerinden çok farklıydı. Frank Rijkaard ile konuştuk ve böylece bizimle antrenmanlara başladı. Her şey hızlı bir şekilde gelişti. Onun ilk golünün hazırlayan olduğum için şanslıyım” dedi.

Ronaldinho, Messi’nin özel hayatında da iyi biri olduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

"Size yakın olan birinin zaman içinde dünyayı ele geçirmesini izlemek çok güzel. Her zaman yakın olduk. Ben ona Portekizce öğretirken o da bana İspanyolca'da yardımcı oldu. Ne kadar sakin bir insan olduğuna çok şaşırıyordum. Onun hakkında en sevdiğim şeylerden biri de bu. Asla başını belaya sokmaz ve sürekli ailesiyle zaman geçirir. Leo'nun her şeyi vardı, bana hiçbir zaman ihtiyaç duymadı."

“RIJKAARD EN İYİSİ”

Hollandalı teknik direktör Frank Rijkaard’la ilgili de konuşan Ronaldinho, şunları ifade etti:

"O harika bir teknik direktör. Şimdiye kadar çalıştıklarımın en iyisi. Her şeyi bilirdi çünkü en üst seviyelerde oynadı. Bu da bizim için işi kolaylaştırdı. Bizden istediği her şeyi daha önce kendisi yapmıştı. Bu yüzden bizimle doğrudan ve basit bir şekilde iletişime geçerdi. Sahada bana büyük bir özgürlük tanıdı."

SIRADAKİ HABER