Sözleşmesi yüzünden oynamadığı iddia edilmişti; Galatasaray'dan Eren Derdiyok açıklaması

"Haber sıkıntısı yaşandığı günlerde temelsiz iddiaların tipik bir örneğini oluşturan söz konusu içeriğin niyeti..."

© DHA
Sözleşmesi yüzünden oynamadığı iddia edilmişti; Galatasaray'dan Eren Derdiyok açıklaması

Galatasaray, Eren Derdiyok'la ilgili çıkan "TL ile sözleşmeyi kabul etmediği için oynamıyor" konulu haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Sarı-kırmızılı kulüp, Derdiyok'un Şampiyonlar Ligi'nde Porto karşısında oynamamasının asıl sebebebinin sakatlığı değil, sözleşme krizi olduğu iddialarını yalanladı.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugünkü Takvim Gazetesi’nde “Eren’in Derdi Duygusal” başlığı ile haber niteliği taşıdığı iddia edilen bir metin yayınlanmıştır. Haber sıkıntısı yaşandığı günlerde temelsiz iddiaların tipik bir örneğini oluşturan söz konusu içeriğin niyeti, metnin altına atılamayan imzadan ibarettir.

Kime ait olduğu bilinmeyen, sahibi belirsiz bu tip metinler, kişilerin hayal dünyasında kurdukları ve masabaşında hazırladıkları senaryolardan öteye gidememektedir.

Ayrıca Fotomaç Gazetesi’nde, Savaş Çorlu imzasıyla yayınlanan, “Eren Derdiçok” başlıklı metindeki ifadeler ve yaşandığı iddia edilen diyaloglar da gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu kuruluşlara karşı, kendi alanlarındaki değerine veya saygınlığına bakmaksızın, bu tip içeriklere devam etmeleri hâlinde hukuki ve idari tedbirlerimizi kullanacağımızı vurgulamak isteriz.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü"

SIRADAKİ HABER