TFF’nin kararı sonrası Fenerbahçe’den yeni hamle!

Fenerbahçe’den, Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla yapılan başvurunun TFF tarafından reddedilmesi sonrası yeni bir hamle geldi. Sarı lacivertliler, karara itiraz etmek için Tahkim Kurulu’na gideceklerini açıkladı.

© AA
TFF’nin kararı sonrası Fenerbahçe’den yeni hamle!

TFF'nin Fenerbahçe'nin Alanyaspor maçına yapılan itirazı reddetmesinin ardından flaş bir açıklama geldi. Sarı lacivertliler, TFF’nin kararına itiraz edeceklerini belirterek, “Başvurumuzun haklılığı konusunda kulübümüzün görüş ve güveni tam olup, süreç sonuna kadar en etkin biçimde takip edilecektir” ifadelerine yer verildi. 

Fenerbahçe yönetimi, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Futbol A Takımımızın Aytemiz Alanyaspor ile 16 Eylül 2019 tarihinde oynadığı müsabaka ile ilgili kulübümüzün yaptığı “kural hatası başvurusu” ile ilgili TFF Yönetim Kurulu kararını dün akşam saatlerinde açıklamıştır.

Talebimizin reddi yönündeki bu karara haklı hukuki gerekçelerle katılmadığımızı, bu nedenle TFF Tahkim Kurulu nezdinde gerekli başvurunun yapılacağını tüm spor kamuoyu ile paylaşmak isteriz. 

Kulübümüz bu başvurusu bakımından TFF’nin ilgili birimlerinden özellikle;-MHK görüşünü-MHK görüşüne esas alındığı belirtilen 

IFAB görüşünü ve bu görüşün istenmesi amacıyla yapılan tüm yazışmaları-TFF Yönetim Kurulu’nun bu yöndeki kararının ilgili sayfasının suretini talep etmiştir.

Bu taleplerimizin karşılanması ile adil bir yargılama ve güçlü bir savunma gerçekleştirilebileceği ortadadır. Talep ettiğimiz belgelerin incelenmesi sonrasında detaylı başvurumuz yapılacaktır. 

Başvurumuzun haklılığı konusunda kulübümüzün görüş ve güveni tam olup, süreç sonuna kadar en etkin biçimde takip edilecektir. 

SIRADAKİ HABER