Çin merkezli Huawei en çok gelişme gösteren şirket oldu

"En Yenilikçi Şirketler" araştırmasında 42 sıra birden yükselerek 6'ıncı sırada yer aldı.

© AP
Çin merkezli Huawei en çok gelişme gösteren şirket oldu

Huawei, akıllı telefonları, bilgisayarları, tabletleri, giyilebilir cihazları, akıllı ev cihazları, nesnelerin interneti ve telekomünikasyon altyapısı ile hızla gelişmeye, çok cihazlı ekosistemini genişletmeye ve Huawei AppGallery'i açık, yenilikçi bir uygulama dağıtım platformu olarak büyütmeye devam ediyor. Huawei'nin yenilikçi yaklaşımı sayesinde, Boston Consulting Group'un gerçekleştirdiği "En Yenilikçi Şirketler" araştırmasında 42 sıra birden yükselerek 6'ıncı sırada yer aldı.

Boston Consulting Group (BCG), 2005 yılından bu yana en yenilikçi 50 şirketi ortaya çıkarmak için global inovasyon yöneticilerini araştırıyor. BCG'nin en yeni raporu olan "En Yenilikçi Şirketler 2020: Seri İnovasyon Zorunluluğu", uzun vadede daha iyi performans gösteren şirketlere odaklanıyor.

Bu yıl 42 sıra birden yükselen Huawei, sıralamada en çok gelişme gösteren şirket oldu. Huawei listeye ilk kez 2014 yılında 50. sırada girmişti. 2015 ve 2019 yılları arasındaki süreçte Huawei, 46'ıncı ve 48'ıncı sıralarda yer almıştı.
 
Huawei, kullanıcıların aynı ara yüzde farklı birimlerle etkileşime girebildiği çok cihazlı ekosistemini geliştiriyor. Kullanıcılara çok çeşitli hizmetler ve deneyimler sunmak için "1 + 8 + N" stratejisi ile birlikte Huawei, teknolojik yeniliklerin tüm potansiyeline izin verecek ve sektörü iki kilit alanı olan mobil birimleri ve bulutu öne çıkaracak.

Huawei, kullanıcılarına daha fazla uygulama sunmak için dünyanın en iyi uygulama geliştirici şirketleri ile iş birliği içerisinde çalışıyor. Şirket ayrıca, dünya çapında akıllı uygulama deneyimini yaygınlaştırmak, ekosistemi genişletmek ve AppGallery üzerinde ortaklaşa çalışmak için sürekli olarak küresel geliştiricileri işe alıyor.

Kaynak: CHIP Online

SIRADAKİ HABER