Google'dan kullanıcılarına bomba güncelleme

Milyonların kullandığı Google'dan, telefonlara bomba bir yeni özellik geldi. Google’ın kendisine ait bulunan telefon uygulaması çağrı kaydetme özelliği artık diğer telefonlar için de geliyor.

© IMAGES
Google'dan kullanıcılarına bomba güncelleme

Tüm akıllı telefonlarda bulunan telefon uygulaması sayesinde kolayca arama yapabiliyor, çağrıları yönetebiliyor. Google’ın da kendisine ait bir telefon uygulaması bulunuyor. Yalnızca Google Pixel telefonlarda kullanılabilen uygulama geçen yılın ortalarında diğer Android telefonlar için kullanımın sunuldu. Şimdi ise bomba Google Telefon uygulaması çağrı kaydetme özelliği diğer telefonlar için de geliyor. 

ÇAĞRI KAYDETME ÖZELLİĞİ

Geçen yıl Google, Telefon uygulamasına arama kaydetme desteğini getirmek için kolları sıvamıştı. Bir süredir üzerinde çalışılan özellik şaşırılmayacağı üzere ilk olarak Google’ın Pixel telefonlar için kullanıma sunuldu. Daha sonra bazı Nokia ve Xiaomi telefonlara da gelen çağrı kaydetme özelliği artık diğer telefonlar için de gelecek. 

Google Telefon uygulamasını hemen hemen tüm Android cihazlara yükleyebilmenize rağmen, arama kaydetme özelliğinin yalnızca belirli bölgelerde belirli telefonlarda kullanılabildiğini belirtmemiz gerekiyor. Özelliğin çalışma mantığı ise kullanıcıya iki seçenek sunmasında yatıyor. İlerleyen süreçte Google eğer özelliği tüm kullanıcılarına getirmeye karar verirse aramaların kaydedilmesi için ‘ her zaman kaydet’ ya da ‘iptal’ seçeneklerini sunacak. 

Söz konusu desteğin uygulamanın son güncellemesiyle sunulması bekleniyor. 

SIRADAKİ HABER