Instagram en çok kullanılan özelliklerinden biri masaüstü versiyonuna geliyor!

Instagram'ın fotoğraf paylaşma dışında bir çok özelliği bulunuyor. Instagram'a hikayeler özelliğinin gelmesi ile birlikte en çok kullanılan bölümlerinden biri de Direkt Mesaj (DM) oldu. Çok kullanılan DM özelliğinin masaüstü versiyonunda da kullanılması için Instagram çalışmalara başladı.

© Instagram
Instagram en çok kullanılan özelliklerinden biri masaüstü versiyonuna geliyor!

Geçtiğimiz aylarda uygulamanın masaüstü versiyonu için DM ile ilgili görüntüler ortaya çıkmış fakat sadece mobil tarayıcıda nasıl bir deneyim olacağı ile ilgili ipucu vermişti. Jane Manchun Wong, Twitter hesabından paylaştığı yeni görüntüler ile DM özelliğinin masaüstü versiyonunda nasıl görüneceğine de ortaya çıktı. Instagram masaüstü DM özelliği, bilgisayar başında uzun süre vakit geçiren kullanıcılara sesleniyor.

Shifdelete’te yer alan haber göre; uygulama analisti Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla sosyal medya platformlarının geliştirmelerini gözler önüne seriyor. Wong, kısa süre önce paylaştığı Instagram masaüstü DM görüntüleri ile de bu deneyimin nasıl olacağını bizlere göstermiş oldu. Yapılan paylaşımlarda, DM kısmının Facebook Messenger ile oldukça benzer olduğunu görüyoruz.

Hali hazırda bir Windows uygulaması bulunan Instagram, bu uygulama ile hedeflediği kitleyi edinememiş durumda. Yeni hamle ile hedefleyi kitleye de ulaşabilir.

TELEFONLARDAKİNE BENZER OLACAK

Söz konusu özelliğin gelmesi halinde tarayıcı üzerinde Instagram açıldığı takdirde tıpkı telefonlarda olduğu gibi sağ üst köşede yer alan ok simgesiyle mesajlara erişilmesi bekleniyor. Bildiğiniz gibi, Facebook mesajlarına Facebook masaüstü sitesi dışında Messenger sitesi üzerinden de erişilebiliyor. Bu tarz bir özelliğin Instagram DM özelliği için de uyarlanması söz konusu olabilir.

PC başında uzunca süre vakit geçiren kullanıcıların kullanması beklenen yeni özelliğin, WhatsApp Web ve Messenger gibi yaygınlaşması bekleniyor.

SIRADAKİ HABER