Instagram, paylaşımın “Keşfet” için uygun olup olmadığı söyleyecek

Instagram, profesyonel hesap içeriklerinin "Keşfet" bölümünde önerilmeye uygun olup olmadığını gösterecek. Yeni özellik, paylaşımın "Keşfet"te çıkmaya uygun olmaması halinde nasıl düzeltebileceği konusunda da yardımcı olacak.

© TWITTER
Instagram, paylaşımın “Keşfet” için uygun olup olmadığı söyleyecek

Instagram’da takipçi sayısını arttırmak isteyen hesaplar için önemli bir durum olan “Keşfet”e çıkmak için yeni özellik eklendi. Instagram, bu özelliği sayesinde paylaşılan fotoğraf veya videonun “Keşfet” bölümünde önerilmeye uygun olup, olmadığını belirtecek.

YENİ ÖZELLİĞİ ADAM MOSSERİ TANITTI

Instagram bu yıl birçok değişiklik yaptı, bunlardan bazıları iyi karşılanırken, bazıları ise beğenilmedi. Yeni özellik ise takipçi sayısını arttırmak isteyenlerin ilgisini çekecek.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, içerik oluşturuculara içeriklerinin platformda nasıl daha çok sayıda kişiye ulaştırabileceklerini anlamalarına yardımcı olacak özelliği açıkladı. Bu özellik,  içeriklerin Keşfet bölümünde gösterilmesinin uygun olup olmadığını gösterecek.

Mosseri, bazen hesabın veya gönderilerin uygun olmayabileceğini ve bu nedenle Instagram’da herhangi bir erişime sahip olmayacağını açıkladı. Artık içerik oluşturucular, gönderilerin önerilebilir olup olmadığını veya Keşfet sekmesi gibi yerlerde gösterilmelerinin engellenip engellenmediğini görmek için Hesap Durumlarını kontrol edebilecek. Ayrıca içerik engellemesi olanlar, uygun hale getirmek için onu silebilir, düzenleyebilir veya destek ekibine itiraz edebilecek.


INSTAGRAM PAYLAŞIMIN UYGUN OLUP OLMADIĞI NASIL ÖĞRENİLİR?

1. Adım: Instagram uygulaması üzerinde profil sayfanıza girin.

2. Adım: “Menü” seçeneğine giriş yapın.

3. Adım: “Ayarlar” bölümüne girin.

4. Adım: “Hesap” seçeneğine girin.

5. Adım: “Hesap Durumu” bölümüne girin.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2022, 12:25
SIRADAKİ HABER