iPhone 11 Modelleri, Beklenenden Daha Fazla Talep Görüyor

Apple, yeni iPhone 11 modelleri için ön sipariş almaya devam ediyor. Yeni iPhone’ların ön siparişler rakamları beklenenden çok daha yüksek seviyeleri bulmuş durumda.

© APPLE
iPhone 11 Modelleri, Beklenenden Daha Fazla Talep Görüyor

Apple, geçtiğimiz Cuma günü yeni iPhone’lar için ön sipariş almaya başladı. Apple analisti Ming-Chi Kuo, Cuma günü başlayan iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ön siparişlerinin beklenenin çok daha ilerisinde olduğuna inandığını belirten bir rapor yayınladı. 

Ming-Chi Kuo raporunda, Apple’ın çevrimiçi gönderi tahminlerinden faydalandı. Kuo, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’lara güçlü bir talep olduğunu, özellikle yeni renk seçeneklerine olan talebin yüksek olduğunu belirtti.

Kuo’nun raporuna göre ABD'de iPhone 11’den daha pahallı olan iPhone 11 Pro’ya daha fazla talep var. Çin piyasasında ise iPhone 11 ön siparişleri iPhone 11 Pro’nın önünde yer alıyor. Kuo, sıfır faizli ödeme planı ve takas programlarının yeni iPhone modellerinin satışlarını artırdığını söylüyor. 

TF Securities, yeni iPhone’ların 65- 70 milyon satılacağını tahmin ediyordu. Ancak ön sipariş rakamlarının beklenenden fazla olmasının ardından TF Securities de satış tahminlerini artırıyor. 

Apple, iPhone 11’i 699 dolar fiyatla piyasaya sürdü. Ming-Chi Kuo’nun yayınladığı rapora göre 699 dolar olan fiyat, iPhone 6 ve iPhone 7 kullanıcılarını telefonlarını iPhone 11’le değiştirmesi için teşvik ediyor. 

Apple, yeni iPhone’lar için geçtiğimiz Cuma ön sipariş almaya başladı. Resmi satışlar ise 20 Eylül tarihinde başlayacak.

SIRADAKİ HABER