iPhone 11 Pro ve Pro Max, Batarya Dolum Testine Girdi: İşte Sonuçlar

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, 18 wattlık şarj cihazıyla batarya dolum testine girdi. Yapılan testlerin sonucunda Apple'ın rakiplerine hala yetişemediği ancak en azından aradaki uçurumu kapattığı açıkça görülebiliyor.

© APPLE
iPhone 11 Pro ve Pro Max, Batarya Dolum Testine Girdi: İşte Sonuçlar

Akıllı telefon sektörü yıllar içerisinde büyük değişim gösterdi. Geçen yıllar, akıllı telefonların bataryalarını büyüttü, kamera özelliklerini geliştirdi ve hatta artık bazı akıllı telefonlar, tüketicilere neredeyse bilgisayar gücünde performans sunabilir hale geldiler. 

Akıllı telefonlar denilince akıllara gelen şirketlerden bir tanesi de ABD merkezli teknoloji devi Apple. Şirket, piyasaya sürdüğü iPhone modelleriyle yıllar boyunca sektörün önemli isimlerinden bir tanesi olmayı başardı. Ancak ilginç bir şekilde Apple, son yıllarda biraz geride kalmaya başladı. Üstelik bu durum, iPhone satışlarına da doğrudan yansıdı.

Öyle ki Apple, yıllar boyunca kullanıcılara hızlı şarj desteği sunmadı. iPhone kullanıcıları, hızlı şarj teknolojisine iPhone 8 ve sonraki modellerle birlikte kavuştu. Ancak bu cihazlarda hızlı şarj kullanmak için harici adaptör almak gerekiyordu. Rakipleri, birbirlerinden yüksek değerlerde hızlı şarj desteği sunarken Apple, bu konuda fazlasıyla inatçı davrandı. Ancak geçtiğimiz dönemlerde tanıtılan iPhone 11 serisi ile Apple, inadını nihayet bir kenara bıraktı ve tüketicilere 18 wattlık hızlı şarj cihazını dahili olarak sundu.iPhone şarj cihazı

Üstelik Apple'ın yeni şarj cihazı, USB Type-C çıkışına sahip. Yine de şarj cihazının kablosunun bir ucu USB Type-C, diğer ucu Lightning. Dolayısı ile cihazınızı Lightning girişi ile şarj etmeye devam ediyorsunuz.

Yapılan testlerde iPhone 11 Pro'nun sadece yarım saat içerisinde yüzde 55 dolum yapabildiği ortaya çıktı. Ancak batarya sağlığının korunmasını amaçlayan Apple, şarj dolumunu ilerleyen seviyelerde bir hayli düşürüyor.

Yapılan testlere göre iPhone 11 Pro;
15 dakika içerisinde yüzde 28
30 dakikada yüzde 55
1 saatte yüzde 85
1 saat 15 dakikada yüzde 94
1 saat 30 dakikada yüzde 98 
1 saat 45 dakikada ise yüzde 100 dolum yapabiliyor.
iPhone 11 Pro Max'e gelecek olursak;
15 dakika içerisinde yüzde 24
30 dakikada yüzde 47
1 saatte yüzde 82
1 saat 15 dakikada yüzde 90
1 saat 30 dakikada yüzde 95
1 saat 45 dakikada yüzde 98
1 saat 57 dakikada ise yüzde 100 dolum yapabiliyor.
webtekno

SIRADAKİ HABER