Teknoloji devinden flaş karar!

Teknoloji devi Apple, App Store kullanım şartlarını güncelledi. Güncellemeye göre İOS 13 sürümü olan iPhone'ların bildirimlerinde reklam göstermeye başlayacak.

© AFP
Teknoloji devinden flaş karar!

Teknoloji devi Apple, App Store kullanım şartlarını güncelledi. Yeni güncellemeyle beraber iPhone'larda reklam dönemi başlıyor.

REKLAM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Apple App Store kullanım şartlarını geçtiğimiz günlerde revize etti. Kullanım şartlarını inceleyenler oldukça dikkat çekici bir sonuca ulaştı. Buna göre iOS gelişticileri artık yolladıkları bildirimlere reklam yerleştirebilecek. Böylece kullanıcılara gelen bildirimlerde reklam içerikleri kullanılacak. Yani örneğin mesajlaşma uygulamasından gelecek bir ''eve gelirken yoğurt al'' mesajının bildiriminde ''en ucuz yoğurt X'de'' gibi reklamlar çıkabilecek.

BAŞLANGIÇ 30 NİSAN'DA

Apple'ın yeni App Store kullanım şartları 30 Nisan'da devreye girecek. Bu tarihten itibaren iOS 13 yazılım geliştirme kitinde de reklam bildirimi aracı yer alacak, bu sayede geliştiriciler uygulamaları üzerinden iPhone kullanıcılarına reklam içerikli bildirimler gönderebilecek. Unutmadan Apple'ın bu kararına kullanıcıların büyük tepki gösterdiğini belirtelim. 

SIRADAKİ HABER