WhatsApp'a Sohbetlerde Farklı Duvar Kağıtları Kullanabilme Özelliği Geliyor

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın Android beta sürümünü güncelledi. Yapılan güncelleme, WhatsApp'a etkileyici bir özelliğin geleceğini gösteriyor. Bu özellik, farklı sohbetlerde farklı duvar kağıtlarının kullanılabilmesini sağlayacak.

© IMAGES
WhatsApp'a Sohbetlerde Farklı Duvar Kağıtları Kullanabilme Özelliği Geliyor

Facebook'un sahip olduğu ve dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması unvanına sahip olan WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Güncellemeyle birlikte "2.20.199.5" koduna yükseltilen WhatApp, geliştirici ekibin üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği gözler önüne seriyor. Bu özellik, kullanıcıların hoşuna gidecek türden.

Bir süre önce WhatsApp'ın iOS beta sürümünü güncelleyen geliştirici ekip, farklı sohbetlerde farklı duvar kağıtlarının kullanılmasına imkan tanımıştı. İşte Android ekosistemi için sunulan yeni beta sürüm de bu özelliği içeriyor. Görünüşe göre WhatsApp kullanıcıları kısa bir süre sonra, farklı sohbetleri için farklı duvar kağıtlarını kullanabilecekler.

WhatsApp geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı özellik, bugüne kadar görmediğimiz bir şeyi getiriyor. Bu özellik kapsamında kullanıcılar, WhatsApp'taki farklı sohbetleri için farklı duvar kağıtları kullanabilecekler. Böylece bugüne kadar tüm sohbet ekranlarının tek duvar kağıdıyla kullanılma durumu tarihe karışmış olacak. Kullanıcılar, diledikleri sohbetlerde diledikleri duvar kağıdını kullanabilecekler.

WhatsApp'ın son Android beta sürümünde görülmeye başlayan özellik, kullanıcılara farklı duvar kağıtları sunuyor. Yani isterseniz, WhatsApp'ın size sunduğu duvar kağıtlarını sohbetlerinize ekleyebiliyorsunuz. Ancak bu konuda sınırlama yapmayan geliştirici ekip, farklı bir kaynaktan alacağınız herhangi bir fotoğrafın da duvar kağıdı olarak kullanılmasını sağlıyor.

Bu arada, eğer WhatsApp'ın size sunduğu görselleri duvar kağıdı olarak kullanmak isterseniz, sizden "WhatsApp Wallpaper" isimli uygulamayı indirmeniz isteniyor. Bu uygulamanın en son 2011 yılında güncellendiğini hatırlayacak olursak, bu durumun beta sürüme özel olabileceğini düşünebiliriz. Bu özelliğin kararlı sürümü, muhtemelen bu tür bir duruma ihtiyaç duymayacak.

WhatsApp'ın duvar kağıdı özelleştirme için hazırladığı yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak ağustos ayı başında iOS, şimdi de Android beta sürümlerinde görülen bu özellik, kullanıma sunulmak için test ediliyor gibi görünüyor. Yani WhatsApp'ın hem iOS hem de Android kararlı sürümleri, kısa bir süre sonra bu özelliğe sahip olabilir.webtekno

SIRADAKİ HABER