WhatsApp'ın Çoklu Cihaz Desteği ile İlgili Yeni Bir Ekran Görüntüsü Ortaya Çıktı

WhatsApp, uygulamanın Android beta sürümünü güncelledi. Google Play Store üzerinden sunulan 2.20.152 kodlu güncelleme, yaklaşmakta olan çoklu cihaz desteği özelliği ile ilgili yeni bir detay ortaya koyuyor.

© AFP
WhatsApp'ın Çoklu Cihaz Desteği ile İlgili Yeni Bir Ekran Görüntüsü Ortaya Çıktı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hemen her akıllı telefon sahibi tarafından kullanılan bir uygulama haline geldi. Elbette bu yüksek popülarite, uygulamanın beklentilerini artırdı ve bu durumun farkında olan geliştiriciler, WhatsApp'ı daima güncel tutabilmek için sürekli olarak çalışıyorlar. Geliştirici ekibin WhatsApp için hazırladığı yeni özellikler, önce beta kanallar aracılığıyla test ediliyor ardından da tüm kullanıcılara sunuluyor.

WhatsApp geliştirici ekibi şimdi, Google Play Store üzerinden başlattıkları beta programı kapsamında uygulamaya yeni bir güncelleme sundular. Bu güncelleme, WhatsApp'ın beta sürümünü "2.20.152"ye yükseltirken uygulamaya da önemli yeniliklerin gelmekte olduğunu gösterdi. Dilerseniz hemen, WhatsApp'ın yeni Android beta sürümündeki yeniliklere yakından bakalım.

WhatsApp, çoklu cihaz desteği üzerinde çalışmaya devam ediyor
WhatsApp'ın 2.20.152 kodlu yeni Android beta sürümü, geliştirici ekibin uzunca bir süredir konuşulan çoklu cihaz desteği üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü ortaya koyuyor. Bu özellik kapsamında kullanıcılar, bir WhatsApp hesabını birden çok cihazda kullanabilecekler. Pek çok tüketici tarafından büyük bir heyecanla beklenen bu özelliğin ne zaman sunulacağı bilinmiyor ancak ilerleyen günler, bu özellikle ilgili yeni detayların ortaya çıkacağını gösteriyor.

WhatsApp'ın yeni Android beta sürümü, çoklu cihaz desteği özelliğindeki yeni bir detayı da ortaya koyuyor. Bir önceki beta sürümde bu özelliğin kullanılabilmesi için Wi-Fi bağlantısını tavsiye eden geliştiriciler, şimdi de "Bağlantılı Cihazlar" isimli bir sayfa oluşturmuş durumda. Görünüşe göre kullanıcılar, çoklu cihaz özelliğini kullanmak istedikleri zaman ilk önce bu ekranı görecekler.

WhatsApp Web ile mobil uygulamanızda açık olan bir WhatsApp hesabını bilgisayar ya da farklı bir cihaz üzerinden de kullanabiliyorsunuz. Ancak WhatsApp Web, hesabın telefona bağlı olarak kullanılmasını ve mesajların telefon üzerinden alınıp gönderilmesini sağlıyor. Çoklu cihaz desteği ise telefonunuz kapalı olsa dahi farklı cihazlar üzerinden WhatsApp'ı kontrol edebilmenize imkan tanıyacak. webtekno

SIRADAKİ HABER