Ünlü çiftlerin beden dilleri, ilişkileri hakkında ne söylüyor?

Yeşil hat testi, bu hafta yalnızca TikTok'ta 11.2 milyar görüntülemeye ulaştı. Bir ilişkide kimin daha dominant olduğunu, kimin daha çok eşini izleyen biri olduğunu anlamak için yapılan test son günlerde çiftler arasında âdeta bir trend haline geldi.

Yeşil hat testi olarak adlandırılan test, bir ilişkide kimin dominant olduğunu belirlemek için bir fotoğrafta her bir partnerin vücuduna çizilmiş yeşil bir çizgi kullanıyor.

Test ilk olarak Mayıs 2020’de Twitter kullanıcısı Rivelino tarafından oluşturuldu. Bu, bir kişinin yeşil çizgisinin hangi yöne eğildiğine bağlı olarak, o kişinin ilişkideki tutumuyla ilgili bilgi veriyor. Teste göre; ilişkideki kişilerin başlarından bellerine kadar çizilen yeşil hattın eğilimine bakılıyor.

Beden dili uzmanı Mike Carter “İstediğimiz, sevdiğimiz ve güçlü bir şekilde hissettiğimiz şeylere fiziksel olarak eğilimliyiz” diyerek testin isabetli sonuçlarını vurguluyor.

İlişki koçu Rachel New ise testte görülen eğilmenin kişinin etkiyi kabul etmeye istekli olduğunu gösterdiğini, bunun da partnerinin önerilerini dikkate aldığı ve savunmaya geçmeden fikrini değiştirmeye açık olduğu anlamına geldiğini söylüyor:

“Erkekler bu eğilimde daha az görülüyor, bu yüzden eğer erkek eğiliyorsa, kendini güvende ve kendinden emin hissettiğinin çok iyi bir işareti. İdeali her iki eşin de eğilmesi.”

DailyMail de bu fenomen hale gelen yeşil hat çizgini ünlü isimlere uygulayarak beden dillerinden ilişkideki tutumlarını inceliyor.