Uzman estetik cerrahı, altın orana sahip ünlü isimleri açıkladı

Londra'da Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Dr Julian De Silva, en son bilgisayarlı haritalama teknikleri kullanılarak mükemmel görüntünün işareti olan "altın oran"a sahip ünlü isimleri açıkladı.

Antik çağdan bu yana sanat ve mimaride en iyi uyum olarak kabul edilen “altın oran” özellikle ünlülerin dünyasında estetik müdahaleler bu kadar yaygınlaşmışken sık sık gündeme geliyor.

Londra’da estetik merkezi bulunan Dr Julian De Silva da altın oranı baz alarak dünyanın en güzel kadınlarını listeledi. Silva, listesinde altın orana en yakın oranlara sahip isimlere yer verdi.

Silva’nın listesinin en başında ise ünlü oyuncu Jodie Comer, yer aldı. Comer’ı sırasıyla Zendaya ve Bella Hadid izledi. İlk onda yer alan isimler arasında ise Beyoncé, Ariana Grande, Kim Kardashian ve Squid Game yıldızı HoYeon Jung bulunuyor.

Dr De Silva, “Bu yepyeni bilgisayar haritalama teknikleri, birini fiziksel olarak güzel yapan şeyin ne olduğuna dair bazı gizemleri çözmemize izin veriyor. Ve bu teknoloji, hastaların ameliyatını planlarken son derece kullanışlı” diyor.

Altın oran, güzelliği ölçmek için Yunanlılar tarafından geliştirilen matematiksel bir denklem aslında. Denklem, her şeye uygulanabilir ve Leonardo Da Vinci tarafından ünlü eseri Vitruvius Adamı’nda kusursuz insan vücudu için kullanılmıştı.

Dr Julian De Silva da bu orana en yakın oranlara sahip yüzleri açıkladı:

1. JODIE COMER (94,52)