Anne Heche’nin otopsisinde uyuşturucu testiyle ilgili bilgiler açığa çıktı

Hollywood'un ünlü oyuncularından Anne Heche'nin 5 Ağustos tarihinde geçirdiği kazayla hayatını kaybetmesinin ardından ölümüyle ilgili daha fazla bilgi gün yüzüne çıkıyor.

© DepoPhotos
Anne Heche’nin otopsisinde uyuşturucu testiyle ilgili bilgiler açığa çıktı

Ağustos 2022 tarihinde kendi aracını kullanırken komşusunun evine çarpan ve aracında çıkan yangından etkilenen ünlü aktris Anne Heche, 53 yaşında hayatını kaybetmişti.

Şimdi Heche’nin ölümüyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. People’ın haberine göre, trajik ölümü polis tarafından incelenen aktrisin kaza anında uyuşturucu etkisinde olmadığı ortaya çıkarıldı.

Bununla birlikte görevli adli tıp uzmanı, Heche’nin daha önce hem kokain hem de esrar kullandığının testlerde çıktığını söyledi.

Ek olarak rapor, Heche’nin yanıklarının çok kötü olduğunu ve vücudunun oksijeni etkili bir şekilde almasını engellediğini ve bunun da beyin hasarına yol açtığını gösteriyor. Aktrisin hayatını kaybetme nedeni bu şekilde açıklanıyor.

Los Angeles’ta gerçekleşen kaza sırasında aracının direksiyonunda olan Heche’nin, hem arabası hem de çarptığı ev alev aldı ve daha sonra Los Angeles İtfaiye Departmanı’ndan alınan ses dosyası kayıtlarında Heche’nin kurtarılmadan önce yaklaşık 45 dakika aracında mahsur kaldığı ortaya çıktı.

Oyuncu, 11 Ağustos’ta “hayatta kalmasının beklenmediği” ortaya çıkana kadar yaklaşık bir hafta komada kaldı. 11 Ağustos’ta Kaliforniya eyaletinde yasal olarak ölü ilan edildi ancak kendi isteği doğrultusunda organlarının bağışlanabilmesi için kalbi 14 Ağustos’a kadar atmaya devam etti.

SIRADAKİ HABER