Avrupa Yakası'nın 'Gaffur'u Peker Açıkalın'ın son hali, sosyal medyada gündem oldu

Bir döneme damga vuran fenomen dizi Avrupa Yakası'nda canlandırdığı 'Gaffur' karakteriyle hafızalara kazınan başarılı oyuncu Peker Açıkalın, uzun süredir ekrandan uzak bir hayat sürüyor. Son olarak, Açıkalın'ın yeni tarzı, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi.

© YOUTUBE
Avrupa Yakası'nın 'Gaffur'u Peker Açıkalın'ın son hali, sosyal medyada gündem oldu

Burhan, Makbule, Şahika, Aslı, Dilber Hala, Sacit gibi karakterleriyle bir dönemin en çok izlenen dizileri arasında yer alan Avrupa Yakası hâlâ en çok konuşulan yapımlar arasında yerini koruyor.

Dizide "Çakkıdı" dansı ile dizinin unutulmaz karakterleri arasına giren Gaffur ise o döneme damga vurmuştu. 

YENİ TARZI GÜNDEM OLDU
Dansı ve pijamasıyla özdeşleşen Gaffur karakterine hayat veren Peker Açıkalın ise uzun süredir ekranlardan uzak kalmayı tercih ediyor. 

Ünlü oyununun yıllar içinde değişimi görenleri şaşkına çevirdi. Açıkalın'ın aldığı kilolar ve uzattığı sakalları, sosyal medyada gündem oldu.

İşte, ünlü oyuncunun gündem olan yeni tarzı...

PEKER AÇIKALIN KİMDİR?
Peker Açıkalın, Mart 1963 tarihinde Kars'ta dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitiminin ardından küçük yaşlardan itibaren sanata ilgi duyduğu için İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi ve buradan mezun oldu. 

Mezun olduktan sonra Nedim Saban, Taner Barlas ve Ali Poyrazoğlu tiyatrolarında oyunculuk yapan Açıkalın, 1992 yılında "Kim Bunlar?" isimli televizyon programı ile TRT 1 kanalında izleyici karşısına çıktı.

Kariyeri boyunca; Gülşen Abi, Çiçek Taksi, Ekmek Teknesi, Ev Hali, Mert ile Ger Türkün Uzayla İmtihanı, Yahşi Cazibe, Yalan Dünya gibi birçok dizi projesinde yer alan Peker Açıkalın'ın en bilinen ve akıllarda en çok kalan dizisi ise Avrupa Yakası oldu. 

Oyuncu bu dizide Sütçüoğlu Apartmanı'nın kapıcı ailesinin oğlu olarak izleyici karşısına çıktı.

SIRADAKİ HABER