Chrissy Teigen’e “çalıntı tasarım” suçlaması

Ünlü model Chrissy Teigen, bu yılın başlarında yaptığı bir çalışma için ortağı tarafından tasarım hırsızlığıyla suçlanıyor.

© DepoPhotos
Chrissy Teigen’e “çalıntı tasarım” suçlaması

ABD’li model Chrissy Teigen, The Caker olarak da bilinen Jordan Rondel ile yaptığı pasta işbirliğini ekim ayında duyurmuştu. Ancak Rondel, iki çocuk annesi ünlü ismin Cravings isimli şirketini, pasta kutularının tasarımını kopyalamakla suçladı.

Daily Mail’in haberine göre, Cravings markasını yürüten Rondel, perşembe günü yaptığı bir telefon röportajında, Teigen’in başlangıçta Instagram’da birlikte çalışma konusunda kendisine ulaştığını söyledi.

Birlikte iş yapmaya başladılar ancak tasarımların kopyalandığı iddiası iki ismin arasını açtı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Rondel, endişelerini ilk olarak Instagram’da yazdı ve 67.000 takipçisine tasarımları karşılaştıran bir gönderi yayınladı. Paylaşım, kısa sürede yaklaşık 8.000 beğeni aldı.

Chrissy Teigen, Jordan Rondel…

“Gönderimi gerçekten herkesin desteğinin bir kabulüydü ve büyük işletmelerin onlarla işbirliği yapmak ve zirveye çıkmak gibi şeyler yaparak küçük işletmeleri nasıl geçtiğine dair biraz daha büyük bir sorunu ele aldı” diyen Rondel, ayrıca model için “ne kadar çok insan” çalıştığını da kaydederek “oysa The Caker için sadece kız kardeşim ve ben işi yürütüyoruz” dedi.

Teigen ise kopyalama iddialarını yalanladı ve olayla ilgili sosyal medyada yorum yağmuruna tutuldu.

Rondel, Cravings veya Teigen ile ilgisi olan kimseden haber almadığını, ancak “sınırlı kaynaklara” sahip oldukları için “yasal işleme başvurmayacağını” dile getirdi.

SIRADAKİ HABER