Damat vegan yemeklere izin vermeyince, gelin düğünü iptal etti

ABD'de yaşayan bir çift, vegan yiyecek tartışması yüzünden düğünlerini iptal ettiklerini açıkladı.

© Shutterstock
Damat vegan yemeklere izin vermeyince, gelin düğünü iptal etti

ABD’de bir çift, düğüne sayılı günler kala bu özel günlerini iptal ettiklerini açıkladı. Nedeni ise, damadın gelinin istediği vegan yemeklere izin vermemesi…

ABD merkezli New York Post gazetesinin haberine göre, bir kadın, nişanlısının menüde vegan yemek seçeneklerinin bulunmasını reddetmesi üzerine düğünü iptal etmeye karar verdi.

Olay ilk kez Reddit’te ortaya çıktı. İsmi açıklanmayan SarahJake2022 takma adını kullanan kadın, “Düğün planlaması sırasında yemek dışında anlaşamadığımız pek bir şey olmadı. Ben ve ailem veganız ve bu yaşam tarzını seçmemizin pek çok nedeni var. Bunlardan biri de kalıtsal sağlık sorunları.” dedi.

HABER VERMEDEN MENÜDEN KALDIRDI

Ancak buna karşın nişanlısı ve ailesinin ‘et düşkünleri’ olduğunu ve ailesine tam zıt olduğunu söyledi.

Genç kadın yine de menüye dört veya beş vegan seçeneği” eklemek istedi. Ancak nişanlısı, bu talebe itiraz ederken, vegan yiyeceklerin “gerçek yemek” olmadığını bunun “para israfı” olacağını söyledi.

İsmi açıklanmayan kadın, nişanlısının ona haber vermeden vegan seçenekleri menüden çıkarttığını duyunca ise küplere bindiğini yazdı. “Onu defalarca aradım ancak yüzüme kapadı. Doğrudan işyerine gittim ve orada onunla yüzleştim. Beni görünce afalladı. İlk başta bunun annesinin fikri olduğunu söyledi, sonra da ofiste olay çıkaracağım için eve gitmemi söyledi.” dedi.

İkili evde şiddetli bir kavgaya tutuşurken, sonunda düğünü iptal ettiklerini açıkladı.

SIRADAKİ HABER