Drew Barrymore bağımlılıkları hakkında samimi açıklamalarda bulundu

Küçük yaşta şöhret olan ve yıllarca alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla savaşan dünyaca ünlü aktris Drew Barrymore, artık "ayık" olmasıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

© DepoPhotos
Drew Barrymore bağımlılıkları hakkında samimi açıklamalarda bulundu

Başrolünde yer aldığı “E.T.” filmi ile henüz 7 yaşındayken şöhrete kavuşan ABD’li aktris Drew Barrymore, 1989 yılında verdiği bir röportajda, 9 yaşında ilk içkisini içtiğini, 10 yaşında esrar içtiğini ve 12 yaşında kokain kullanmaya başladığını ayrıntılarıyla anlatmıştı.

13 yaşında iki kez uyuşturucu sebebiyle tedavi gören 47 yaşındaki oyuncu, gençlik yıllarında Hollywood’un kara listesine girmişti.


Yıllar süren tedaviler sonucunda bağımlılıklarından kurtulan Barrymore, üç buçuk yıllık ayıklığından bahsederken alkolü bırakmanın kendisinde neler uyandırdığını Take Care of Yourself isimli makalesinde açıkladı.

Daily Mail’in haberine göre, ödüllü aktris, alkolden kopmasını, “hayat yolculuğundaki en özgürleştirici şeylerden biri” olarak adlandırıyor.

Kendi adını taşıyan Drew dergisine, “Yapabileceğiniz en cesurca şeylerden biri, o ejderhaları öldürmek ve sonunda kendinizi içinde sıkışıp kaldığınız korkunç bir döngüden kurtarmaktır. Benimkisi içkiyi bırakmaktı” diye yazan Barrymore, alkolü bırakmanın, “sonunda suçluluk ve işlev bozukluğu işkencesinden kurtulmasına” izin verdiğini de itiraf etti.

SIRADAKİ HABER