İş makinesi eve daldı, 4 kişi öldü

Kayseri'de belediyeye ait bir kanal açma aracı (tanker), freni boşaldığı için bahçe duvarını yıkarak bir evin üzerine devrildi. Kazada, araçtaki 3 kişiyle, ev sakinlerinden 1 kişi öldü. 1 kişi de enkaz altında.

© AA
İş makinesi eve daldı, 4 kişi öldü

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde tanker faciası yaşandı. Erenler Caddesi’nde 38 YL 788 plakalı kanal açma aracı (tanker), Nuh Acar’a ait bahçe duvarını yıkarak evin üzerine devrildi.

Kaza yerine çok sayıda ambulans, itfaiye, AFAD ve UMKE ekibi sevk edildi.
 
Kazada 4 kişi öldü, bir kişi yaralandı.

1 KİŞİ ENKAZ ALTINDA

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, kazaya ilişkin şu bilgileri verdi: “Belediyeye ait bir tanker, buna kanal açma aracı deniyor. Bana verilen ilk bilgilerde asfalt tankeri demişlerdi ama netleşti, kanal açma aracı. Seyir halindeyken freni boşaldığı için bir eve giriyor. Araçta bulunan 3 görevlimiz maalesef hayatını kaybediyor. Evde bulunan bir vatandaşımız da maalesef hayatını kaybetmiş, biri de yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.”

Enkaza dönen evdeki çalışmaların sürdüğünü dile getiren Günaydın, “Enkaz altında bir vatandaşımızın olduğu söyleniyor. Görevli arkadaşlarımız enkaz altından çıkarmaya çalışıyorlar” dedi.
(KAYSERİ-AA)

SIRADAKİ HABER