Kilo vermede yeni trend! 5'i bir yerde çayı

Kilo vermek isteyenler bitki çaylarını tercih etmeye başladı. Peki, hangi bitki çayları zayıflatıyor? Aktarlarda zayıflamaya yönelik önerilen bitki çayları arasında biberiye, funda, mate, yeşil çay ve kekik bitkilerinin karışımıyla elde edilen "5'i bir yerde" çayı yer alıyor. Ayrıca zayıflamak için elma sirkesi de çok tüketiliyor.

© GETTY IMAGES
Kilo vermede yeni trend! 5'i bir yerde çayı

Çin’den başlayarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınıyla evlerde karantina altında yaşayan insanlar yeni  normalleşme sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte karantina döneminde  alınan kiloları azaltmak için spor, ve diyete yöneldi. 

BİTKİSEL ÇAYLAR ALTERNATİFLER ARASINDA

Korona virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından alınan  sokağa çıkma önlemleri, maske kullanımı gibi  önlemlerle salgının hızı büyük oranda yavaşladı. Korona virüs süreci kapsamında alınan tedbirlerin başarılı olması ve normalleşme sürecinin başlamasıyla normal hayata dönüş de hızlandı.  


Yeni normalleşmenin başlaması ve havaların ısınmasıyla evde kalan insanlar ise alınan kiloları azaltmak için çözüm arayışına girdi. 

Bu kapsamda aktarlara gidenler doğal bitki çaylarına olan talebi artırdı. Zayıflamaya yönelik çayları satan aktarlar; biberiye, funda, mate, yeşil çay ve kekik bitkilerinin karışımıyla elde edilen ’5’i bir yerde’ çayları önerdi.  

Birkaç dakikada hazır hale gelen çaylar, elma sirkesi ile kullanıldığında daha hızlı netice alınabiliyor. 

SIRADAKİ HABER