Prada marka elçisi Li Yifeng ile ilişkisini sonlandırdı

Prada markası, fuhuş suçlamasıyla gözaltına alınan Çinli aktör ve şarkıcı Li Yifeng ile ilişiğini kesti.

© Facebook
Prada marka elçisi Li Yifeng ile ilişkisini sonlandırdı

35 yaşındaki Yifeng, Pekin Polisi tarafından “birden çok kez fuhuşa teşvik etmek” suçlamasıyla tutuklandı ve Pekin Belediye Kamu Güvenliği Bürosu tarafından yayınlanan bir Weibo (Twitter benzeri bir sosyal medya platformu) gönderisine ve devlet tarafından işletilen CCTV tarafından hazırlanan bir rapora göre, söz konusu iddiayı itiraf etti.

Bloomberg’in haberine göre, Çinli aktörün gözaltına alınmasının ardından bir dizi uluslararası ve Çinli şirket, marka elçisi olduğu Prada da dahil olmak üzere aktörle tüm ticari ilişkilerini sonlandırdıklarını duyurdu.


ÇİN’İN KAMU YAPIMLARINDA OYNAMIŞTI
İngiltere merkezli Haleon’un diş macunu markası Sensodyne ve China Mengniu Dairy Co.’nun içecek markası Zhenguoli de, Yifeng ile bağlarını kopardı.

Son yıllarda Çin, eğlence endüstrisini “temizlemek” için kapsamlı politikalar emretti ve yayıncılar, film yıldızlarını “yanlış” politikalar, üst düzey maaşlar ve ünlülere hayranlık kültürünü dizginlemek için harekete geçti. 

Yifeng, Çin Komünist Partisi’nin 100. yıldönümünü kutlamak için 2021’de yayınlanan vatansever film olan “The Pioneer”da Mao Zedong rolüyle tanınıyordu. Ayrıca Devlet Güvenlik Bakanlığı ve Yüksek Halk Savcılığı da dahil olmak üzere devlet kurumları için çok sayıda tanıtım videosunda yer aldı.

SIRADAKİ HABER