15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde SMA yazılı araçla eylem yapan R.C.Ç. gözaltına alınmasının ardından trafiğe kapatılan köprü tekrar trafiğe açıldı. Eylemci sorgulanmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, otomobil ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde R.C.Ç. aracıyla yolu kapatmıştı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan olaya ilişkin açıklama geldi. Üzerinde SMA yazan aracı kullanan R.C.Ç isimli şahsın bipolar tedavisi gördüğünü söyleyen Yerlikaya, Emniyet görevlilerinin şahsı ikna ettiğini aktardı. R.C.Ç'nin, teslim olması için görüşen müzakereci ekiplere, devletin SMA hastalarına yardım etmesi için böyle bir eyleme başvurduğunu ve bir devlet büyüğü ile görüşmek istediğini söylediği belirtildi. Şüpheli, polis ekiplerince teslim alındı.

SMA hastalarına yardım etmek için bir devlet büyüğüyle görüşmek istediğini söylemiş
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bir şüphelinin aracıyla yolu kapatarak yaptığı eylemin detaylarına ulaşıldı.

AA'nın aktardığı bilgiye göre, köprüde duran aracı fark eden polis ekipleri, otomobilin yanına gittiklerinde sürücü koltuğunda oturan kişinin elinde kırmızı kablolu bir pim olduğunu gördü.

Durumu polis merkezine bildiren ekipler, tedbir amacıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü trafiğe kapattı. Bu sırada olay yerine Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, takviye kuvvet ve müzakereci polisler sevk edildi.

Araçtaki R.C.Ç'nin, teslim olması için görüşen müzakereci ekiplere, devletin SMA hastalarına yardım etmesi için böyle bir eyleme başvurduğunu ve bir devlet büyüğü ile görüşmek istediğini söylediği belirtildi.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmelerin ardından şüphelinin polis ekiplerince teslim alındığı kaydedildi.

Eylemcinin gözaltına alınmasının ardından köprü tekrar trafiğe açıldı. Eylemci sorgulanmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, otomobil ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.