Ali Sunal, Güldür Güldür Show'daki tepki çeken gazi skeciyle ilgili, "Yanlışı anlatmadan doğruyu gösteremeyiz ama bu yanlış bizim doğrumuz gibi yansıtılınca tabii iş üzücü bir hale geldi" dedi.

Show TV'nin eğlence programı Güldür Güldür Show'da yayınlanan bir skeçte, gazilere ithafen kullanılan sözler sosyal medyada tepki çekmişti. Ali Sunal, tepkilerin ardından açıklama yaptı.

Sunal, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Doğruyu anlatacağız ama doğruyu anlatmak için önce yanlışı göstermemiz lazım. Bugüne kadar Güldür Güldür Show her zaman haklının, doğrunun yanında oldu; haklıyı, doğruyu savundu. Buna böyle de devam edecek. Sosyal medyada gündem olduk, skeçte anlattığımız bir yanlış, bizim doğrumuz gibi kabul edilince iş gündeme düştü ve konu tartışmaya açıldı.

Yanlışı anlatmadan doğruyu gösteremeyiz ama bu yanlış bizim doğrumuz gibi yansıtılınca tabii iş üzücü bir hale geldi. Bizi asıl kahreden gazilerimizin karşısına bu gündemle çıkmak... Bu ekipten kimse bir gaziye saygısızlık etmeyi bırakın, düşünemeyiz bile efendim. Böyle bir konuyla gazilerimizin karşısında olduğumuz için hepsinden özür diliyoruz."

Ne olmuştu?
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Güldür Güldür Show hakkında inceleme başlatıldığını duyurmuştu. Eleştirilerin ardından skeci yayından kaldıran Güldür Güldür'ün sosyal medya hesaplarından özür mesajı yayınlanmış, Show TV de "söz konusu skecin Show TV ekranlarında yayınlanmaya uygun görülmediğini" söylemişti.