Abdulkadir Selvi: ’İrtica' düzenlemesi TSK’da FETÖ’yü önlemedi, güçlendirdi

Selvi şunları kaydetti:

© TWITTER
Abdulkadir Selvi: ’İrtica' düzenlemesi TSK’da FETÖ’yü önlemedi, güçlendirdi

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Harp Okulları ve Astsubay Yüksekokulları’na giriş koşulları arasında bulunan “irticai faaliyete karışmamış olma” şartının kaldırılması tartışmasına ilişkin olarak, “İrtica' düzenlemesi TSK’da FETÖ’yü önlemedi, güçlendirdi” görüşünü savundu.

Selvi yazısında, “Harp okullarına girişte “irtica” şartı kaldırıldı diye kıyamet koparılıyor.  Yok 15 Temmuz’dan ders alınmamış da, yok Harp Okulları tarikatlara teslim edilecekmiş de.... FETÖ, Harp Okulları’na 'irtica' düzenlemesinin olduğu tarihlerde yerleşti. Ahmet Zeki Üçok’un tespitlerine göre FETÖ’cüler tarafından atılan öğrenci sayısı 4 bin civarında. Demek ki yönetmelikte irtica maddesinin olması FETÖ’cülerin TSK’ya sızmasına engel olamamış. Ayrıca FETÖ bu maddeye rağmen 4 bin öğrenciyi atabilmiş.” ifadesini kullandı.

Selvi şunları kaydetti:

"FETÖ’nün askeri okullara giriş sınav sorularını çaldığı ilk olarak 1986’da tespit edildi. Tabii tespit edilmeden önce ne yaptılar, bilinmiyor. O zaman buram buram 12 Eylül havası esiyordu. Laiklik ve Atatürkçülük adına darbe yapan Evren işbaşındaydı. Peki askeri okullara giriş sınav sorularının çalındığı tespit edildikten sonra ne oldu? FETÖ’cüler atıldı mı? Yok. Ne gezer... Göstermelik 40-50 öğrencinin okulla ilişiği kesildi. O öğrenciler FETÖ’nün altın nesil olarak tanımladığı 1994 mezunları oldular. Gidip teğmenlik yıldızlarını Fetullah Gülen’e taktıran nesil... Biz onları başka nerede gördük? 15 Temmuz darbesinin generalleri olarak çıktılar karşımıza. İrtica adı altında post modern darbe girişimini yaşatanların, Erbakan’ı devirip kendi onay verdikleri hükümeti kurduranların devirleri yaşandı. O zaman FETÖ’yü Harp Okulları’ndan, askeri liselerden, TSK’dan niye temizlemediniz? Elinizi tutan mı vardı?"

SIRADAKİ HABER