Ahmet Hakan: Ben her zaman ve her durumda “suçun şahsiliği” prensibinden zerre kadar ödün vermedim

Hakan şu ifadeleri kullandı:

© TWITTER
Ahmet Hakan: Ben her zaman ve her durumda “suçun şahsiliği” prensibinden zerre kadar ödün vermedim

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Hangi olay olursa olsun,  hangi parti söz konusu edilirse edilsin... Hangi siyasi grup işin içine girerse girsin... Ben her zaman ve her durumda 'suçun şahsiliği' prensibinden zerre kadar ödün vermedim."  görüşünü savundu. 

Hakan yazısında" "Ensar olayında böyle davrandım.Milyonlarca dayak yemeyi göze alarak... CHP’de ortaya çıkan taciz ve tecavüz olaylarında... Yine aynı prensibe göre hareket ettim. Che dövmesi yaptırmış bir magandanın şiddeti karşısında... İlk aklıma gelen suçun şahsiliği prensibi oldu. Kokain olayında da... Bu ilkeyi asla göz ardı etmedim. Kişisel tarihimde kendimle gurur duyduğum ender konulardan biridir bu. Ve sonra şunu fark ettim: Gün geliyor... Her grup, her akım, her parti... 'Suçun şahsiliği' prensibinin güvenli kollarına kendisini atmak zorunda kalıyor."düşüncesini dile getirdi.

Hakan şu ifadeleri kullandı: 

"Ensar’da unuttukları bu prensibi, taciz tecavüzde akıllarına getiriyorlar. Kokainde unuttukları bu prensibi, Che dövmeli magandada akıllarına getiriyorlar.Yani demem o ki... Kitaplar, makaleler, konferanslar, yazılar öğretemedi suçun şahsiliği ilkesinin anlam ve önemini...Ama hayat öğretti! Belki de işte bu yüzden: Sevdalımızdır hayat!"

SIRADAKİ HABER