Nagehan Alçı: ‘Yalan Üretme Merkezi’ videosunu çok beğendim, 128 milyar nerede afişlerini toplatmak gibi çok yanlış bir stratejiden sonra geç de olsa akıllıca

Alçı, "Partiye yöneltilen tenkitlere alışılmış reflekslerin dışında farklı bir tepki verilmiş bu sefer. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığını tebrik ederim.

© TWITTER
Nagehan Alçı: ‘Yalan Üretme Merkezi’ videosunu çok beğendim, 128 milyar nerede afişlerini toplatmak gibi çok yanlış bir stratejiden sonra geç de olsa akıllıca

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, AKP'nin CHP'yi eleştiren, "Yalan Üretim Merkezi" videosuna ilişkin olarak, "Uzun zamandır ilk kez AK Parti içinde bir yaratıcılık çabası ve hiciv kaygısı güttüğü için ben CHP’nin ti’ye alındığı ‘Yalan Üretme Merkezi’ videosunu çok beğendim. 128 milyar nerede afişlerini toplatmak gibi çok yanlış bir stratejiden sonra geç de olsa akıllıca" dedi. 

Alçı, "Partiye yöneltilen tenkitlere alışılmış reflekslerin dışında farklı bir tepki verilmiş bu sefer. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığını tebrik ederim. Açık konuşmak gerekirse epey zamandır zeka kırıntısı barındıran tek bir çıkış yapamıyordu AK Parti. Bu animasyon filmi o anlamda üzerine ölü toprağı serpilmiş parti kadrolarını canlandıracak mı, göreceğiz" dedi. 

Alçı, "Asık yüzlerden, sürekli birbirine saldıran siyasi dilden ve gerginlikten bıktı usandı millet. İçeriğine katılırsınız katılmazsınız, ama kabul edin fikir iyi. Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu olduğundan kilolu resmedilmiş, Faik Öztrak tiplemesi ise Faik Bey’e müthiş benzemiş. AK Parti 1 Nisan’da farklı videolar yayınlamaya başladı, 23 Nisan’da ikinciyi yaptılar ama onlar didaktik olmaktan çıkamamıştı. Bu ise tersine vuruyor. 128 milyar nerede afişlerini toplatmak gibi çok yanlış bir stratejiden sonra geç de olsa akıllıca" ifadesini kullandı. 

Yazının tamamı için tıklayın.

SIRADAKİ HABER