Yeniçağ yazarı Uğuroğlu: Jandarma Genel Komutanlığı’nın ihalesini kazanan MRD Şirket sahibi Sadettin Özkan AKP'li Abdurrahman Özkan'ın kardeşi mi değil mi?

“MRD Bilişim Şirketi'nin 3 eski ortağı FETÖ firarisi mi değil mi?”

© AA
Yeniçağ yazarı Uğuroğlu: Jandarma Genel Komutanlığı’nın ihalesini kazanan MRD Şirket sahibi Sadettin Özkan AKP'li Abdurrahman Özkan'ın kardeşi mi değil mi?

Önceki gün yazısında, MRD Bilişim A.Ş.’nin kazandığı İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı'nın ihalesinin iptal edilerek 2. olan Oğuzhan Asiltürk'ün yeğeni Cemal (Doğrusu Celal) Forte Şirketine verildiğini yazan Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, “Haber kaynağıma duyduğum güven neticesinde ihale sonucu hakkında hiç kimseye iftira atmadım ancak ‘yanlış’ bilgi verdiğim için özür dilerim” dedi.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Celal Asiltürk’ün açıklamalarına yer verdiği yazısında, “Ancak yazımda vurguladığım 'FETÖ' konusu vardır ki Jandarma Genel Komutanlığı bu konuda tek kelime etmemiş” diyen Uğuroğlu, şu soruları yöneltti:

1- İhaleyi kazanan MRD Bilişim Şirketi'nin 3 eski ortağı FETÖ firarisi mi değil mi?

2- İhaleyi kazanan MRD Şirket sahibi Sadettin Özkan AKP'li Abdurrahman Özkan'ın kardeşi mi değil mi?

3- Sabah Gazetesinde 21 Kasım 2016'da yayınlanan, "MİT'in bir raporunda, böcek davası sanığı FETÖ'cü Hasan Palaz, Barış Şimşek, İsmail Yenigül, İsmail Kokuroğlu, Sadettin Özkan, Erdal Çoban ve Ömer Faruk Şen de FETÖ'nün bilişim uzmanları olarak nitelendiriliyor" haberi doğru mu değil mi?

4- Sabah Gazetesinde aynı haberde, Sadettin Özkan ile diğer 3 ortağın, "Jandarma Sivil imamı, Mahrem imam oldukları ve Bylock kullandıkları" iddiası doğru değil mi?

5- FETÖ iltisakı olan bir firma ihaleye nasıl davet edilir?

6- AKP'li bir kişinin kardeşine Jandarma İstihbaratı nasıl emanet edilir?

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SIRADAKİ HABER