Atatürk’ün yaveri Hüsrev Gerede’nin torunu, ünlü fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede’nin eski eşi Cem Büyükhanlı Bebek’teki evinde ölü olarak bulundu.

Cem Büyükhanlı’dan haber alamayan babasının telefonla aradığı komşusu kapıyı çalmasına rağmen açan olmadı.

Bunun üzerine Beşiktaş Bebek’teki eve gelen polisin çağırdığı çilingir kapıyı açtı. Kapının arkasında hareketsiz yatan Büyükhanlı’nın hayatını kaybettiği belirlendi.

Cem Büyükhanlı’nın daha önceden ciğerlerinde pıhtılaşmasından dolayı yoğun bakımda entübe kaldığı ve 1 hafta önce  taburcu edildiği öğrenildi.  Büyükhanlı’nın tek yaşadığı belirtilirken herhangi bir darp izine rastlanmadığı kaydedildi.

ÖLÜM NEDENİ HENÜZ AÇIKLANMADI
Büyükhanlı Holding’in varisi Cem Büyükhanlı’nın ölüm nedeni ise Adli Tıp Kurumu tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında açıklanacak.

Büyükhanlı’nın vefat haberini Instagram hesabından duyuran Gerede, “Sevgili Cem’im gerçekten parlayan bir ışıktın, olağanüstü yetenekli. Ancak ağır bir acı yükü taşıyordun. Çok büyük acı çeken bir ruh, kafese kapatılmış bir hayvan gibiydin. Bu dünyanın taşıyamayacağı kadar uçsuz bucaksızdın. Bu gezegende birlikte geçirdiğimiz zaman için minnettarım ve umarım bir sonraki yolculuğunda aradığın sevgiyi ve huzuru bulursun. Kalbimde sonsuza kadar özel bir yerin olacak. Huzur içinde yat” ifadelerini kullandı.

CEM BÜYÜKHANLI KİMDİR?
1974 yılında Ankara’da doğan Cem Büyükhanlı, Büyükhanlı Holding’in mirasçısı olarak bilinmektedir. Cem Büyükhanlı, ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede ile 2010 yılında evlenmiş, ancak evlilikleri sadece 15 ay sürdü.