4 ilde kar uyarısı

Dondurucu soğukların etkili olduğu Erzurum, Erzincan ve Kars'ta kar yağışı bekleniyor.

© AN
4 ilde kar uyarısı

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bölgede havanın parçalı ve çok bulutlu, Erzincan’ın doğu kesimleri ile Erzurum ve Ağrı’nın batı ve güney kesimleri akşam saatlerine kadar aralıklı ve hafif kar yağışlı geçecek.

Bölgede sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi görülecek.

Gece en düşük hava sıcaklığı Erzincan'da 1, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Iğdır'da 2, Erzurum'da 8, Ağrı'da 9, Ardahan'da 10, Kars'ta 13 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklığının Iğdır'da 12, Erzincan'da 9, Erzurum'da 1, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 1, Kars'ta 2, Ağrı'da 3 derece olması öngörülüyor.

Bölgedeki kar yağışı dolayısıyla kar kalınlıkları Ağrı'da 30, Erzurum'da 18, Ardahan'da 12, Kars'ta 4 santimetre olarak ölçüldü.

Yetkililer, bölgede buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklar ve bölge genelinde eğimli alanlardaki çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

Öte yandan, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde soğuk hava nedeniyle bina çatılarında uzun buz sarkıtları oluştu, yollar ve kaldırımlar buzla kaplandı.

Sisin etkili olduğu Ardahan’da ise, soğuk hava nedeniyle ağaçlarda kırağı oluştu. Çatılarda buz sarkıtları oluşan kentin cadde ve kaldırımlarında da buz kütleleri meydana geldi.

SIRADAKİ HABER